Hoşgeldiniz  
..................................................... .................................................... ...............................................

Koreli’ye Vefa Ziyareti

Erkan Ilik | 22 Eylül 2021 | Genel, Güncel A- A+

Fethiye Cumhuriyet Başsavcısı Ünal Bingül, 94 yaşındaki Kore gazisi Zeki Koreli’yi ziyaret etti.

Cumhuriyet Mahallesi Çarşı Caddesi’ndeki evinde Koreli’yi ziyaret eden Bingül, yaptığı konuşmada, vatan, millet, devlet uğruna gazilik mertebesine erişmiş Kore gazisi Zeki Koreli’yle tanışmaktan onur ve şeref duyduğunu söyledi.

Fethiye Cumhuriyet Başsavcısı Ünal Bingül, 94 yaşındaki Kore gazisi Zeki Koreli’yi evinde ziyaret etti. Ziyarette Bingül’e   İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ali Gemalmaz, Adalet Komisyon Başkanı Abdülkadir Ungan, Fethiye Denetimli Serbestlik Müdürü Mesut Akdülger, Fethiye Muharip Gaziler ve Şehit Aileleri Derneği Başkanı Namık Ünal ve bazı Gaziler de eşlik etti.Başsavcı Bingül ve beraberindekileri Kore Gazisinin torunu Avukat Ali Özgür Kullukçu karşılarken, oğlu Derya Koreli, eşi ve çocukları da karşıladı. Zaman zaman duygu dolu anların yaşandığı ziyarette Kore Gazisi Zeki Koreli, Kore Savaşındaki anılarını anlattı.

Bingül, Koreli’ye Kur’an-ı Kerim, Türk Bayrağı ile çeşitli hediyeler verdi.

Ziyaretin kendisi için unutulmayacak bir anı olduğunu belirten Bingül, “Gazilerimiz ve şehitlerimiz sayesinde Türkiye Cumhuriyeti’nde, bu güzel vatanda yaşıyoruz. Allah’ım onlara sağlıklı uzun ömürler versin. Biz onları örnek alarak bu vatan için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Koreli, “Unutulmadığımızı hissettik. Teşekkür ederim.” ifadesini kulandı.

Fethiye Muharip Gaziler ve Şehit Aileleri Derneği Başkanı Namık Ünal ise, Kore Gazisi Zeki Koreli’ye sağlıklı yaşantılar ve uzun ömürler diledi.

 

359 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 9,5089
EURO 11,0919
BIST 13,1594
ALTIN 544,97

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle