Hoşgeldiniz  
..................................................... .................................................... ...............................................

Mimar Cahit Engin’in Vefatı Üzüntüyle Karşılandı

Erkan Ilik | 22 Eylül 2021 | Genel, Güncel A- A+

Fethiye’de uzun yıllar Mimarlar Odası Fethiye Temsilciliği görevini yürüten  ve Fethiye temsilciliğinde 8 dönem yönetim kurulu üyeliklerinde  bulunan Mimar Cahit Engin yakalandığı amansız hastalıktan kurtulamayınca   69  yaşında vefat etti.

Geçtiğimiz yıllarda uzun dönem  Mimarlar Odası Fethiye Temsilciliği  yapan Mimar Cahit Engin uzun zamandan bu yana tedavi gördüğü hastalığına yenik düşerek hayatını kaybetti. 2 yıldır yakalandığı amansız hastalıkla mücadele eden Engin’in Antalya’da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybettiği öğrenildi.

Fethiye’de Kayaköy’ün dostluk ve barış köyü olması için Mimarlar Odası Genel Merkezi ile çalışmalar yürüten Mimar Cahit Engin ayrıca Erasta Alış Veriş merkezi yarışma projesi jürisinde, Depboy Projesi, Fethiye Belediyesi Kültür Merkezi Projelerinde jüri üyesi olarak da yer almıştı.

Mimarlar Odası Fethiye Temsilcisi Günay Solak, “Büyüğümüz Cahit Engin’in ölüm haberi hepimiz derinden üzmüştür. Fethiye’ye mimari açıdan katkıları oldukça fazladır. Büyüğümüzü yarın son yolculuğuna uğurlamadan önce saat 15.00 da Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi önünde anma töreni düzenleyeceğiz. Ardından Yeni Camiinde ikindi namazına müteakip cenaze namazı kılınacak ve Çatalarık Şehir Mezarlığında son yolculuğuna uğurlanacak” dedi.

 

367 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 9,5193
EURO 11,1141
BIST 13,1632
ALTIN 545,75

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle