Hoşgeldiniz  
..................................................... ..................................

Afet Gönüllülerine Sertifikalarını Karaca Verdi

Erkan Ilik | 22 Eylül 2021 | Eğitim, Genel, Güncel A- A+

Fethiye Belediyesi Mahalle Afet Gönüllüleri aralarına yeni katılan gönüllülerin 36 Saatlik Hafif Arama Kurtarma eğitimlerinin tamamlanmasının ardından, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca tarafından gönüllülere sertifikaları takdim edildi.

Mahalle Afet Gönüllüleri Ekip Lideri Ercan Kolcu, amaçlarının Fethiye’de bulunan Mahallelerde Afet Farkındalığının arttırılmasına yönelik eğitimlerin verilmesi, burada duyarlı olduğu görülen vatandaşların 36 saatlik temel eğitimlerle bilinçlendirilerek ve resmi kurumlarımızın katkı ve destekleri ile donatılarak yerelde afetlere ilk müdahale kapasitelerinin arttırılması olduğunu vurguladı.

Kolcu, “Geçen sene Fethiye Belediyesi ve Kent Konseyinin öncülüğünde eğitimleri yapılan bu ekip kısa zamanda kendini geliştirmiş, ulusal akreditasyona müracaat etmiş, kendi içinden eğitmenler çıkartmış, Fethiye’de ve çevresinden yeni gönüllüler aralarına katarak ekibini çoğaltmayı başarmış, bu gönüllüleri eğitebilecek imkan ve kabiliyete yükselmiştir” dedi. Konuşmaların ardından Karaca tarafından gönüllülere sertifika takdim edildi.

593 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır

Warning: file_get_contents(): http:// wrapper is disabled in the server configuration by allow_url_fopen=0 in /home/gccezzjx/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/lib/kurlar.php on line 38

Warning: file_get_contents(http://api.habermatik.net/v3/d/index.php): failed to open stream: no suitable wrapper could be found in /home/gccezzjx/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/lib/kurlar.php on line 38
DOLAR
EURO
BIST
ALTIN

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle