Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Tebrikleri Kabul Ettiler

Erkan Ilik | 30 Ağustos 2022 | Genel, Güncel A- A+

30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Kaymakam Alper Balcı, tebrikleri makamında aldı.

30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da Atatürk’ün başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz’u anmak için Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde her yıl 30 Ağustos günü kutlanan resmî ve ulusal  bayram olan 30 Ağustos Zafer Bayramının 100’üncü yılı dolayısıyla Beşkaza Meydanında düzenlenen törenin akabinde Kaymakam Alper Balcı, beraberinde Garnizon Komutanı Per. Asteğmen Cemal Yalçın, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ve  Fethiye Cumhuriyet Başsavcısı Günşafak Karartı ile birlikte tebrikleri Kaymakamlık makamında kabul etti.

“Türk’ün Gücü Gösterilmiştir”

Tebriklerin kabulünün ardından Kaymakam Alper Balcı günün anlamına ilişkin gazetecilere açıklamada bulundu. Kaymakam Balcı açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Tarihinin hiçbir döneminde esarete boyun eğmemiş Aziz Milletimizin şanlı tarihine altın harflerle yazdırdığı Başkomutanlık Meydan Muharebesi sonucunda işgal birliklerinin ülkemizi büyük bir yenilgiyle terk ettiği emsalsiz bir kahramanlık destanı olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. Yılını kutluyoruz.

Bu zaferle Kahraman Türk milletinin tüm imkansızlıklara rağmen milli mücadelesini kazanarak bağımsızlığına sahip çıktığı 30 Ağustos Zaferi; tarih sayfasındaki yerini, milli hâkimiyet, birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde, kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere, tüm mazlum halklara örnek teşkil edecek biçimde unutulmayacak bir ders vermiş; hiçbir şekilde bağımsızlık ve hürriyetinden ödün verilmeyeceğini, sonsuza kadar var olacağını tüm dünyaya kabul ettirerek  bize bu cennet vatanı emanet etmiştir. Kazanılan bu büyük zafer, asil milletimizin canından aziz bildiği kutsal vatanını her ne pahasına olursa olsun en çetin şartlara rağmen koruyacağının ve Anadolu’nun ebediyen Türk yurdu olarak kalacağının tüm dünyaya ilanıdır.

Türk ordusunun başlattığı Büyük Taarruz Mustafa Kemal Paşa’nın bizzat idare ettiği tüm dünyaya “Türk milleti bağımsızdır ve bağımsız kalacaktır, ay yıldızlı bayrağımız var oldukça gökyüzünde dalgalanacaktır” diye haykırdığı ve tarihin altın sayfalarında yer alan 30 Ağustos Zafer Bayramı, milletimizin başı dik ve onuruyla yaşama kararlılığına yönelişinin ve bu doğrultuda atılmış tarihi bir adımın bayramıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle Aziz Milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlar, başta bu kutlu zaferi bizlere hediye eden Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere şanlı tarihimizin her döneminde bu toprakları bize ebedi vatan yapma uğrunda canını feda etmiş Aziz Şehitlerimizi rahmetle anarken, onların aziz emanetlerini ve gazilerimizi minnet ve şükranla selamlıyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramı’mız kutlu olsun. Haber-Hakan AYKIRI

48 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle