Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Atatürk Anıtına Çelenk Sundular

Erkan Ilik | 30 Ağustos 2022 | Genel, Güncel A- A+

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yıl dönümü nedeniyle Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye İlçe Başkanlığı öncülüğündeki altılı masa etrafındaki siyasi partiler ve kentteki STK ve bazı derneklerin temsilcilikleri Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı önünde çelenk sundu.

Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 100. yıl dönümü, Fethiye’de çeşitli etkinliklerle kutlandı. Bu etkinlikler kapsamında Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye İlçe Başkanlığı öncülüğünde ittifak partilerinin katılımıyla Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı önünde çelenk sunma töreni düzenlendi.

Törene Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, CHP İlçe Başkanı Mehmet Demir, İyi Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban, Gelecek Partisi Fethiye İlçe Başkanı Sadet Kansız, Demokrasi ve Atılım Partisi Fethiye İlçe Başkanı Saniye Kulaç, Demokrat Parti Fethiye İlçe Başkanı Osman Kandönmez, Saadet Partisi Fethiye İlçe Başkanı Ömer Faruk Kılıç, STK ve derneklerin başkan ve üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Çelenklerin sunumu ile başlayan tören saygı duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesi ile devam etti.

Atatürk Anıtına sunulan çelenklerin ardından günün anlam ve önemi ile ilgili konuşmayı Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye İlçe Başkan Yardımcısı Avukat Barış Güler gerçekleştirdi.

Fethiye CHP İlçe Başkan Yardımcısı Avukat Barış Güler “Değerli protokol ve bu protokolün banisi değerli vatandaşlar törenimize hoş geldiniz. Bugün 30 Ağustos zaferinin 100.  yıl dönümü. Bugün anma töreni için buradayız. Bizler büyük zaferlerin mirasçısıyız. Türk tarihi büyük zaferlerle dolu. Her ilmeğinde büyük bir zaferin izi var.30 Ağustos ise Türk tarihi için daha önemli bir zafer, Hürriyetin, Türk Milletinin tüm dünyaya son haykırışı. Bu zaferler tabii ki milletin ruhundaki direniş ateşiyle oluyor. Öncelikle Mustafa Kemal Atatürk’ün ardından Türk milletinin ruhundaki direniş ateşi olmasa bugün burada bu zaferi anmamız mümkün değil. Her gün her yıl Cumhuriyet Bayramı’nda 30 Ağustos’ta, 23 Nisan’da Cumhuriyet Meydanı’nda bu anıtın önünde milli bayramlarımızı kutluyoruz. Bu anıt geçtiğimiz günlerde de kamuoyunda çok yer buldu biliyorsunuz. Samsun’daki Onur Anıtı’nın bir benzetmesi. Bu anıt anlam olarak Türk’ün direnişinin Samsun’da ateşlendiğini gösterir. Biz Mustafa Kemal Atatürk ve Türk askerlerinin direniş ruhuyla bugün bu zaferi kutlamanın gururu içerisindeyiz. Direniş öyle büyüktür ki Paşa ne muhalif görüşler olursa olsun vazgeçmez. Komuta kademesi tarafından Paşa’ya sorulur. Söz konusu anekdotu da başkomutanlık yetkisinin mecliste uzatılmasına ilişkin görüşmelerde aktarır yüce meclise der ki bana sordular, paramız var mıdır? Yoktur dedim, silahımız var mıydı? Yoktur dedim. Ama ordu kurulacak bu millet istiklalini kurtaracaktır. Bu milletin istiklalini istiklal uğruna kendi istikbalinden vazgeçenler kurtardı. Bugün buradan bütün şehitlerimize, bütün gazilerimize minnetlerimizi sunuyoruz.” İfadelerinde bulundu. Haber-Hakan AYKIRI

17 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle