Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Baba Oğul Zafer Bayramını Havada Kutladı

Erkan Ilik | 30 Ağustos 2022 | Genel, Güncel A- A+

Fethiye’de 30 Ağustos Zafer Bayramının 100’üncü yıl dönümü nedeni ile paraşüt pilotu Zafer Şekerci, 10 yaşındaki oğlu Utku Şekerci ile birlikte Dünyaca ünlü Babadağ paraşüt merkezinin  Bin 700 pistinden uçuş yaparak, yaklaşık Ölüdeniz’in  Bin 800 metre yüksekliğinde Türk Bayrağı açtılar.

Fethiye’de 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle paraşütçüler gökyüzünde Türk Bayrağı açarak büyük zaferi kutladılar. Yamaç paraşütü pilotları tarafından yaklaşık bin 800 metre yükseklikte Türk bayrağı açıldı. 30 Ağustos doğum günü olan 10 yaşındaki Utku Çınar Şekerci Yamaç Paraşütü Pilotu olan babası Zafer Şekerci ile birlikte Zafer Bayramı’nın coşkusunu Babadağ’dan Ölüdeniz’e atlayarak yaşadı. Gökyüzünde dev Türk Bayrağı açan baba- oğul, “100. Yıldönümünü gökyüzünde kutlamak istedik. Doğum günü ile birlikte çifte bayram yapıyoruz” dediler.

Ölüdeniz Babadağ’ın bin 700 metre pistinden tandem (ikili) uçuş yapan Butterfly Paragliding Şirketi’nin tecrübeli pilotu Zafer Şekerci 30 Ağustos’ta 10 yaşına giren oğlu Utku Çınar ile birlikte 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. Yılını gökyüzünde kutladı. Baba- oğulun açtığı Türk Bayrağı tatilcilerin ilgi odağı oldu. Pek çok paraşütçü de gökyüzünde Türk Bayrağı açınca muhteşem görüntüler oluştu.

30 Ağustos 100. Yıldönümü coşkusunu gökyüzünden yansıtmak istediklerini belirten paraşüt pilotu Zafer Şekerci, “Yüce Türk Milleti’nin kaderinin değiştiği 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın yıl dönümünde şanlı Türk bayrağımızı gökyüzünde dalgalandırmak istedik. Bu bizim için büyük bir gurur vesilesiydi. Oğlum 30 Ağustos’ta dünyaya gelmişti. Bu nedenle çifte bayram yaşıyoruz. Tüm halkımızın 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyoruz” ifadelerinde bulundu. Haber-Hakan AYKIRI

26 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle