Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Seçimden Önce ‘Nasipse’ Demişti, Nasip Oldu

Erkan Ilik | 10 Nisan 2014 | Güncel, Siyaset A- A+

Fethiye’de büyük bir zaferle 4. dönemi de kazanarak kırılması güç bir rekora imza atan Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’nın, seçim çalışmalarında düzenlediği mahalle toplantılarında vatandaşlara anlattığı ‘kuru fasulyeli nasipse hikâyesi’ gerçek oldu.  Meydanlarda seçimi garanti gören diğer adaylara için nasipse hikâyesini anlatıp, ‘Bizim Başkanlık’ta nasipse olsun’ diyen Saatcı’nın, işte o hikâyeye istinaden bugün Salı pazarında Fethiyeli vatandaşlara 10 bin kişilik etli kuru fasulye ikram etti. Saatcı, “‘Nasip’ dedik, Nasip oldu. Tüm vatandaşlarımıza afiyet olsun” dedi.

Fethiye Salı Pazarı’nın 3 bölgesinde kurulan stantlarda yaklaşık 10 bin kişiye etli kuru fasulye, pilav ve beraberinde turşu ikramı yapıldı. Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’da kuru fasulye dağıtımlarına katılarak vatandaşlara yemek servisi yaptı.  “Nasip dedik, nasip oldu” diyen Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, “Bizim seçim meydanlarında anlattığımız bir kuru fasulye hikâyesi vardı. Takriben 30 konuşma yaptıysak, 20’sinde bu nasip hikâyesini anlattık. Dinleyenlerin bile tekrar tekrar dinlemekten keyif aldığı güldüğü bir hikâyeydi. Bizde söz vermiştik. Allah izin verirse, nasip olursa, seçimi kazanırsak, Salı pazarında vatandaşlara etli kuru fasulye ikram edeceğiz’ demiştik. Nasipse dedik, nasip oldu. Yiyenlere de afiyet olsun. Bu anlamda sözümüzü yedirmeyen, arkamızda dimdik duran Saygıdeğer Fethiye Aileme tekrar teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Vatandaşlardan Kadir Tezer ise, Başkanın seçim meydanlarında kuru fasulye nasip hikayesini sürekli anlattığı belirterek, “Başkan Saatcı seçimden önce ‘nasip olursa Salı pazarında etli kuru fasulyeyi hep beraber yiyeceğiz’ demişti. Sayın Saatcı’ya başkanlık tekrar nasip oldu. Bugün bu fasulyeyi yiyoruz. Başkanın sözünü tutmasından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Saatcı’nın Mahalle Toplantılarında Vatandaşlara Anlattığı Nasip Hikayesi
“Adamın birinin canı kuru fasulye istemiş. Akşam hanımına demiş ki, ‘Hanım yarın sabah ben et alacağım. Fasulyeyi de göndereceğim. Akşama kuru fasulye yap da yiyelim’ Gitmiş kasaptan etini almış, bakkaldan da fasulyesini almış eve göndermiş. Saat başı hanımını arıyormuş. “Hanım oldu demi? Fasulyeyi yaptın demi?” diye. Kadında “Yaptım nasipse yiyeceğiz” demiş. Adam akşam eve gelmiş, “Hanım tamam mı? Sofra kurulu mu? Canım çok istedi” demiş. Hanımı da “ Evet nasipse yiyeceğiz bey” demiş. Adam üzerini değiştirmiş, ellerini yıkamış, sofraya oturmuş. Daha kuru fasulye den bir kaşık almadan kapı çalmış. Gelen iki tane sivil polismiş. Polisler, ‘Hakkınızda şikâyet var karakola kadar geleceksiniz’ demişler. Adamda “Ya ben esnafım, benim yaptığım bir şey yok” demiş ama polisler adamı almışlar karakola götürmüşler. Adam karakola gitmiş. Sabah saat 5’e kadar adamın sorgusu sürmüş ve daha sonra adamı serbest bırakmışlar. Sabah saat 5’de adam evinin kapısına dayanmış. Kapıyı çalmış. Karısının ‘Kim o?’ sorusuna, adam da ‘Nasipse kocan!’ demiş”dedi.(FG)

belediye salı pazarı kuru fasulye dağıtımı (1)_640x427 belediye salı pazarı kuru fasulye dağıtımı (3)_640x427 belediye salı pazarı kuru fasulye dağıtımı (5)_640x427 belediye salı pazarı kuru fasulye dağıtımı (6)_640x427 belediye salı pazarı kuru fasulye dağıtımı (7)_640x427 belediye salı pazarı kuru fasulye dağıtımı (9)_640x427 belediye salı pazarı kuru fasulye dağıtımı (10)_640x427

523 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle