Hoşgeldiniz  
.................................................................................. ...................................................................................

PANDEMİ’DE TURİZM SEKTÖRÜNE DİJİTAL KALKAN

Erkan Ilik | 25 Eylül 2020 | Genel, Güncel, gundem, Mugla, Sağlık, Siyaset, siyasi A- A+

PANDEMİ’DE TURİZM SEKTÖRÜNE DİJİTAL KALKAN
Başta toplum sağlığı olmak üzere dünyada ekonomik, çevresel, sosyolojik ve kültürel değişimlere neden olan Covid-19, turizm sektörü ile seyahat alışkanlıklarımızı da derinden etkiledi. Yeni nesil turizm anlayışının gündeme oturmasıyla önümüzdeki 5 yıl içinde tüm dünyada 380 milyar dolar ek değer yaratması beklenen dijital turizm ise gelişmiş mobil uygulamalar, yapay zeka sistemleri, sosyal medya, kişiselleştirilmiş seyahat hizmetleri ile teknolojik ekipmanlara yatırım yaparak tüketicilere güven ortamında yepyeni deneyimler sunuyor. Bu noktada devreye giren ACY Şirketler Grubu, dijital platformda, global çapta ülkemizi temsil edecek ve tüm turizm hizmetlerini bir arada sunacak Shallwego’nun 2021 hedeflerindeki100 milyon dolarlık yatırımı müjdeledi. Dünyayı sarsan Covid-19 ile birlikte dünya genelinde dijitale yapılan yatırımlar bir önceki yıla göre yüzde 65 oranında arttı. Yapay zeka sistemleriyle geliştirmiş güvenli seyahat planlamalarını mümkün hale getiren dijital turizm ise pandemi sürecinin yarattığı hasarı yok edecek etkin bir unsur olarak turizm sahnesindeki yerini aldı. ACY Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Cemil Yıldırım, tüm turizm hizmetlerini bir arada sunan Shallwego ile turizm sektöründe global çapta ülkemizi temsil edecek bir dijital yatırımı hayata geçirdiklerinin müjdesini verdi.
“ÜLKE OLARAK YENİLİKÇİ POLİTİKALAR BELİRLEMEMİZ GEREKİYOR”
Pandemi öncesinde de teknoloji ve tüketici talepleri ile yeni jenerasyon alışkanlıklara yönelik olarak gelişmekte ve dijitalleşmekte olan turizm sektörünün bir çok ülke ekonomisine yön verdiğini söyleyen ACY Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Cemil Yıldırım, pandemi süreciyle birlikte birçok sektörü daha hızlı biçimde geliştirip değiştiren ve ciddi yatırım değeri taşıyan dijitalleşmenin tüm dünyada olduğu gibi Türkiye‘de de ancak köklü değişim ve çözümler içeren yeni yol haritalarıyla yükselişe geçeceğini belirtiyor. Ahmet Cemil Yıldırım, dijital dönüşümü, bilgi teknolojilerinin kullanılması sayesinde iş süreçlerinin ve bilgilerin, para ve zaman tasarrufu sağlayarak dijital ortama taşınması olarak tanımlıyor ve ekliyor; “Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD) tarafından hazırlanan ‘Türkiye’nin Dijitalleşme Endeksi Raporu’na göre Türkiye’nin dijitalleşme notu 2019’da 5 üzerinden 2,94 iken 2020’de 3,06’ya yükseldi. Türkiye, endeksin tüm bileşenleri itibariyle geçen seneye kıyasla bir iyileşme göstermiş olsa da uluslararası kıyaslamada hala ortalama seviyelere. Jeopolitik açıdan büyük avantajları olan Türkiye’nin önüne açılan yeni fırsatlardan yararlanabilmesi için dijital dönüşüm konusunda hızla mesafe alması gerekiyor”.
“SHALLWEGO İLE 360 DERECE GÜVENLİ SEYAHAT PLANLAMASI YAPIYORUZ”
Ahmet Cemil Yıldırım, pandemi dönemiyle birlikte tüketicilerin iyi bir seyahat deneyimi için genel güvenlik önemlerine ek olarak sağlık güvenliğine yönelik yüksek beklentiler taşıdığını ifade ediyor. Güvenliğin tüketici alışkanlıklarını belirleyen ana unsurlar arasına girdiğinin altını çizen Yıldırım, dijital sistemlerle gelişen 360 derecelik çözümler doğrultusunda güvenli koşullar altında seyahat planlayan uygulamaların şu aşamada ön planda olduğunu kaydediyor. Ahmet Cemil Yıldırım, ACY Şirketler Grubu olarak turizm sektöründe dijitalleşmeye yönelik yatırımları hakkında şu bilgileri veriyor:“ACY Şirketler Grubu olarak turizm sektörüne son 5 yıl içinde 10 milyon dolarlık büyük bir yatırım gerçekleştirdik. 2021 yılsonu yatırım hedefimiz ise hedefimiz 100 milyon dolar seviyelerinde. Kuruluş olarak, dijital platformda, global çapta ülkemizi temsil edecek ve tüm hizmetleri bir arada sunacak bir uygulama ve hizmetin olmadığını tespit ettik. Bu doğrultuda birçok ülkede seyahat edip turizm alışkanlıklarını analiz etmeye başladık. Yoğun bir yazılım ve AR-GE sürecini tamamladığımız dijital seyahat projemiz Shallwego, Avrupa’da test yayınlarından geçti ve başarılı sonuçlar aldı. Projemizin global bazda kalitesini arttırabilmek ve altyapılarımızı üst düzey standartlara yükseltmek için aşama aşama geliştirerek son kullanıcı hizmetine açtık. Shallwego ile otel, uçak, transfer hizmetlerini sepet sistemi ile bir arada sunarken, müşterilerimizin hem zaman kalitesini arttırıyor hem güven a’dan z’ye güvenli bir seyahat ortamı yaratıyor hem de seyahatlerini kişisel tercihleri ile özelleştiriyoruz. Kısa, orta ve uzun vadede uygulamamıza dahil etmek istediğimiz birçok özellik var. Web sitemizde ve mobil uygulamamızda otel, uçak ve transferin yanında araç kiralama, yat kiralama ve cruise tatilleri, tüm ulaşım araçlarını kapsayan bağlantılı biletleme sistemi (uçak-tren-gemi-taksi vs.), dünyanın her yerinde tüm dillerde kişiselleştirilmiş rehber hizmetleri, dünyada milyonlarca lokasyonda karnaval, müze, festival, kongre ve aktivite programlarına yönelik biletleme sistemi, e-vize işlemleri gibi birçok özelliği Shallwego içerisine entegre etmek üzere çalışmalarımızı yapıyor ve uygulamamızı yenilikçi çözümler ile geliştiriyoruz. Global analizler ve kullanıcı tecrübeleri ile jenerasyon beklentileri baz alınıp gelişen teknolojik yöntemleri sitemimize entegre ediyoruz. Shallwego; içinde güvenli seyahate dair her şeyi sunan kapsamlı bir uygulama. Hedefimiz dünyada seyahate dair ilk 3 uygulama arasında yer almak, adımızı tüm dünyaya duyurmak ve ülkemizi rekabet sahasında en ileri seviyeler ulaştırmak olarak özetliyoruz.”
“ACY ŞİRKETLER GRUBU HAKKINDA”
Bünyesinde altı farklı büyük şirketi ve ondan fazla markayı barındıran ACY Şirketler Grubu, her geçen gün artan çalışan sayısı, yeni marka ve projeleri ile müşterilerine dış ticaret, tarım-hayvancılık, filo kiralama, gayrimenkul inşaat, plastik, tekstil, halı, turizm ve bilişim sektörlerinde; yüksek kalite, üstün teknoloji ve yenilikçi anlayışıyla hizmet veriyor. Üretim ve ticari faaliyetlerinde küresel başarıyı hedefleyen ACY Grup, inovatif, kaliteli ve müşteri odaklı bir yönetim anlayışı benimsiyor. ACY Şirketler Grubu, yurt içi ve yurt dışında kurduğu stratejik iş ortaklıklarıyla yer aldığı her sektörde lider olma yolunda emin adımlar atıyor.(HABER MERKEZİ)

69 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,9526
EURO 9,3902
BIST 1,1803
ALTIN 486,90

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2020 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle