Hoşgeldiniz  
................................................

Gençlik Bayramı Yürüyüşle Başladı

Erkan Ilik | 19 Mayıs 2022 | Genel, Güncel A- A+

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Fethiye’de de coşkulu geçen tören ve etkinliklerle kutlandı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Fethiye’de de coşkulu geçen tören ve etkinliklerle kutlandı. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bağımsızlık meşalesini yakmak için Samsun’a çıkışının 103. yıldönümünde Fethiye’de ilk olarak ikinci etap sahil bandında başlayan ve Beşkaza Meydanı’nda son bulan yürüyüş gerçekleştirildi. Yürüyüş Türk Bayrakları ve dev Atatürk posterli şekilde başladı. Fethiye Belediye bandosu marşları eşliğinde ikinci etap sahil bandında başlayan yürüyüşe Fethiye Kaymakamı Alper Balcı, Fethiye Belediye Başkan Vekili Miraç Efe Doğan, Fethiye Cumhuriyet Başsavcısı Ünal Bingül, Fethiye İlçe Emniyet Müdürü İsmail Ayhan, Fethiye Garnizon Komutanı Per. Asteğmen Cemal Yalçın, İlçe Jandarma Komutanı Mustafa Çiçek, Sahil Güvenlik Komutanı Binbaşı Erdal Kıreker, AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, CHP İlçe Başkanı Mehmet Demir, MHP İlçe Başkanı Osman Cura, İyi Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban,  Gelecek Partisi İlçe Başkanı Sadet Kansız, İlçe Gençlik ve spor müdürü Harun Reşit Yiğit’in yanı sıra oda başkan ve üyeleri, STK Başkan ve üyeleri ile İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü sporcuları, Türk Kadınlar Birliği Fethiye Şubesi, Rehabilitasyon Merkezi sporcuları ve Fethiyespor alt yapı sporcuları katıldı.

Ellerinde Türk bayraklarıyla belediye bandosunun eşliğinde marşlar söyleyerek yürüyen gençler, dev Türk bayrağı ve Atatürk posteri taşıdılar. Bu arada Fethiye Körfezinde de kürek sporcuları yürüyüş kortejine denizden eşlik ettiler. Masmavi sularda adeta görsel bir şölen sunuldu. Sahil bandındaki ve kordon boyunda ki cafe ve restaurantlarda bulunan yerli ve yabancı turistlerde Türk bayraklarıyla adeta geçit yapan yürüyüş kortejini sık sık alkışladılar.Kaymakam Alper Balcı öncülüğündeki yürüyüş korteji 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı yürüyüşünü Fethiye Beşkaza Meydanında noktaladı.Haber-Hakan AYKIRI

22 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle