Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

FTSO Başkanı Osman Çıralı, Ahilik Haftasını Kutladı

Erkan Ilik | 13 Eylül 2022 | Genel, Güncel A- A+

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı 13-19 Eylül 2022 Ahilik Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Ahiliğin, birlik, beraberlik ve paylaşmanın simgesi olduğunu kaydeden Osman Çıralı mesajında, “Güzel ahlakın sanatla, ticaretle bütünleştiği ahilik, yüzlerce yıl önce olduğu gibi bugün ve yarın da felsefesiyle toplumsal ve ticari hayatta yol gösterici olmaya devam edecektir.” dedi.

FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı’nın Ahilik Haftasıyla ilgili mesajı şöyle;

“Türk toplumunun, adalet, dürüstlük, dayanışma üzerine kurulan toplumsal, ahlaki ve kültürel değerlerini, ticaretin kuralları haline getiren ahilik, birliğin, beraberliğin, üretmenin ve paylaşmanın simgesidir. Anadolu’da 13. yüzyılda Ahi Evran tarafından temelleri atılan ahilik teşkilatı; Türk insanının mesleğini, sanatını; mertlik, dayanışma ve güzel ahlak ile bütünleştiren, birlik ve bütünlük anlayışıyla asırlar boyu toplumda üretici-tüketici ilişkisini en iyi şekilde düzenlemeyi amaç edinen kültürel, sosyal ve ekonomik bir oluşumdur. Ahilik bir meslek örgütü olmasının ötesinde yardımsever olmayı, haksız kazançtan uzak durmayı, yoksula sahip çıkmayı, başkasının hakkına saygı göstermeyi, din, dil, ırk farkı gözetmeksizin herkese eşit davranmayı öğütler. Güzel ahlakın sanatla, ticaretle bütünleştiği ahilik; felsefesi ile yüzlerce yıl önce olduğu gibi bugün ve yarın da toplumsal ve ticaret hayatta bizlere yol göstermeye devam edecektir.

Alın ve akıl teri, emekleriyle Türkiye ekonomisine güç katan herkesin Ahilik Haftası’nı kutluyor, bereketli ve hayırlı kazançlar diliyorum.”

21 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle