Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Fethiye’deki Mülkiyet Sorunu Çözülüyor

Erkan Ilik | 20 Eylül 2022 | Genel, Güncel A- A+

AK Parti Muğla Milletvekili M. Yavuz Demir, Fethiye’nin kırsal Yanıklar Mahallesi’nde orman ve vatandaşlar arasında mülkiyetten kaynaklanan sorunların çözümü için çalışmaların başlatıldığı müjdesini verdi.Buna göre, miras yoluyla kendilerine geçen ancak mülkiyet sorunu yaşayan onlarca vatandaşın talebi karşılanmış olacak.

AK Parti Muğla Milletvekili M. Yavuz Demir’in girişimiyle FethiyeYanıklar Mahallesi’nde Orman Genel Müdürlüğü ve vatandaşlar arasında mülkiyetten kaynaklı sorunların çözümü için çalışma başlatıldığı bildirildi.

Adalet ve Kalkınma Partisi Muğla Milletvekili M. Yavuz Demir, ilçe programları kapsamında geçtiğimiz 9 Eylül’de Fethiye’nin Yanıklar Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya gelmişti. Burada vatandaşların, miras yoluyla kendilerine geçen atadan kalma bazımülkiyetlerin yapılan ölçümler sonucu orman sınırlarında kaldığı, yıkım kararları çıktığı ve bunun da mağduriyet oluşturduğuna yönelik taleplerin ardından Tarım ve Orman Bakanlığı yetkilileriylegörüşme gerçekleştirdi. Sorunun çözülmesine yönelik girişimlerde bulunan Milletvekili Demir’in talebi olumlu karşılık buldu ve Muğla Orman Bölge Müdürlüğü konuyla ilgili hızlı bir çalışma başlattı. Buna göre, uzun yıllar önce yapılmasına karşın orman sınırlarında kalan yapıların sayılarının tespiti ve ilgili kanun maddesine göre uyarlamasının yapılarak çalışmaların başlatılması planlanıyor.

AK Parti Muğla Milletvekili Demir, “Yanıklar Mahallemizi ziyaretimiz sırasında çok sayıda hemşehrimiz miras yoluyla geçen kendilerine geçen, atalarından dedelerinden kalma yerlerin yapılan çeşitli ölçümler sonucu orman sınırlarında kaldığından, kendilerinin mülkiyet sorunu yaşadığı ve tedirgin olduklarından söz etmişlerdi. Hemen orada Orman Genel Müdürlüğümüzle yaptığımız görüşmeler sonucu çok hızlı biçimde çalışmaların başladığını müjdeleyebiliriz. Hemşerilerimize hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

Yıllardır tedirgin yaşadıklarını ve mahallelerine ilk kez bir milletvekili geldiğini aktaran Yanıklar Mahalle sakinleri, sorunun çözülecek olmasından duydukları memnuniyeti dile getirerek Milletvekili Demir’e teşekkür etti.

25 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle