Hoşgeldiniz  
.................................................................................. ...................................................................

FETHİYE’DE MASKESİZ TURİSTLER UYARILDI

Erkan Ilik | 01 Ekim 2020 | Genel, Güncel, gundem, Mugla, Sağlık, siyasi A- A+

FETHİYE’DE MASKESİZ TURİSTLER UYARILDI
T.C. İç İşleri Bakanlığının 81 ile göndermiş olduğu genelge kapsamında Fethiye’de covid-19 salgını önleme tedbirleri kapsamında denetlemeler yapıldı. Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat başkanlığında gerçekleşen denetlemelerde maske takmayan kişi ve kurumlara kanuni işlem yapıldı. Fethiye’ye tatile gelen, maske takmayan yabancı turistler de uyarıldı. Maskesiz bir şekilde turistleri taşıyan safari tur firmasına da kanuni işlem yapıldı.

Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından gerçekleştirilen kontrollerde; maske takmayan yabancı turistler de uyarıldı ve ücretsiz maske verildi. İç İşleri Bakanlığı’nın genelgeleri kapsamında Fethiye’de de toplu taşıma ve ticari taksiler üzerinde denetleme yapılırken ayrıca özel işletilen bir plajda da denetleme gerçekleştirildi. Araçlarına yolcularını maskesiz şekilde alan sürücüler hakkında da cezai işlem uygulandı. Kaymakam Eyüp Fırat, yaptığı açıklamada ‘Fethiye’de maske takma ve sosyal mesafeye uyum konusunda ciddi şekilde bilinçlenme var’ ifadelerini kullandı. Tüm Dünyayı ve ülkemizi etkileyen covid-19 salgını ile mücadele kapsamında Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat öncülüğünde, Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri denetimlerini aralıksız olarak sürdürüyor. Fethiye’de yapılan uygulamalarda Covid-19 tedbirlerine uymayanlar, gerekli cezai işleme tabi tutuldu. İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine gönderilen genelge kapsamında tüm yurtta olduğu gibi Fethiye’de de maske, sosyal mesafe ve hijyen denetimleri gerçekleştirildi. Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat başkanlığında sabah saatlerinde Merkez Yeni cami önünde başlayan denetlemelerde, toplu taşıma araçlarıyla ticari taksiler durdurulup maske ve araç içindeki sosyal mesafe kontrolleri yapıldı. Gün boyu süren denetimlere Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, Fethiye İlçe Emniyet Müdürü Cemil Emre Süel, Fethiye Jandarma Komutanı Binbaşı Rüştü Şen, Fethiye İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ruhsar Doyuk, Fethiye İlçe Tarım ve Orman Müdürü Şaban Sarıkaya ile diğer görevliler katıldı. Günü birlik tur teknelerine yolcu getiren araçların da denetlendiği kontrollerde, bir araçta turistlerin maskesiz vaziyette bulunmaları üzerine araç sürücüsü hakkında işlem yapıldı. Kaymakam Eyüp Fırat ve beraberindekiler sürücüleri uyarırken daha sonra Dispanser Caddesi’nden itibaren çevredeki esnaflar da denetlendi. Kaymakam Fırat, esnaflara ve vatandaşlara maske ve sosyal mesafe konusunda titiz davranılması gerektiğini hatırlattı. (HABER/FOTO-Şule Uğur)

189 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 8,3465
EURO 9,6728
BIST 1,1649
ALTIN 504,34

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2020 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle