Hoşgeldiniz  
.................................................................................. ...................................................................

GÜNDEM MADDELERİ OY BİRLİĞİ İLE GEÇTİ

Erkan Ilik | 01 Ekim 2020 | Genel, Güncel, gundem, Mugla, Siyaset, siyasi A- A+

GÜNDEM MADDELERİ OY BİRLİĞİ İLE GEÇTİ
Fethiye Belediye Meclisi Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi’nde Covid-19 önlemleri kapsamında gerçekleştirildi. Toplantıda ikisi gündem dışı toplam 13 madde görüşüldü. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca başkanlığında gerçekleşen Ekim ayı olağan meclis toplantısında 2’si gündem dışı olmak üzere toplam 14 madde görüşülerek oy birliğiyle karara bağlandı.

“14 GÜNDEM MADDESİ KARARA BAĞLANDI”
Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, meclis toplantısını başlatmadan önce, bu sezon ING Basketbol Süper Ligi’ne yükselen Lokman Hekim Fethiye Belediyespor’a Cumartesi günü Beşkaza Spor Salonu’nda oynanacak olan Bursa spor maçında başarılar diledi. 1.09.2020 Tarihinde yapılan Eylül ayı meclis toplantısının karar özetinin okunması ve oy birliği ile kabul edilmesiyle başlayan meclis toplantısında gündemin 2. ve 3. maddeleri oy birliğiyle plan ve bütçe komisyonuna gönderildi. Gündemin 4. Maddesi de oy birliği ile tarife komisyonuna gönderildi. Komisyonlara gönderilen maddeler önümüzdeki hafta Çarşamba günü düzenlenecek olan meclis toplantısında karara bağlanacak. Gündemin 5. Maddesi olan Fethiye Belediyesine alınacak olan harita mühendisi müzakeresi de görüşülerek oy birliği ile alımına karar verildi. Gündemim 6. Maddesi de iy birliği ile diğer işler komisyonuna gönderildi. Komisyonlar da görüşülen ve oy birliği ile karara bağlanan gündemin 7., 8., 9., 10., 11., ve 12. Maddeleri de görüşülerek oy birliği ile kabul edildi. 01/09/2020 tarihinde yapılan 2020 yılı Eylül Ayı Meclis Toplantısında gerekli inceleme ve araştırmanın yapılabilmesi için İmar Komisyonuna havale edilen Muğla İli, Fethiye İlçesi, Günlükbaşı Mahallesi, 3313 ada 1 parsel numaralı taşınmaza ilişkin hazırlanan İmar Planı değişikliği talebi ile ilgili İmar Komisyonu’na gönderilen madde, komisyon tarafından gerçekleştirilen incelemeler sonunda uygun bulunmaması oy birliği ile kabul edildi. Meclis Üyelerine konuyla ilgili İmar Komisyonu tarafından ayrıntılı sunum gerçekleştirildi. Gündem dışı maddelerden biri olan, Yazı İşleri Müdürlüğü’nün S.S. Fethiye Kadın Girişimi Üretim İşletme ve Kalkınma Kooperatifinin 29/09/2020 tarih ve 2020/02 sayılı dilekçesine ve 29/09/2020 tarih ve 2020/03 sayılı Yönetim Kurulu Kararına istinaden Fethiye Belediyesi yetki alanı içerisinde mahalli müşterek nitelikli ihtiyaçlara cevap verebilmek için kadınlar başta olmak üzere; meslek ve beceri kazandırma; ekonomi ve ticaretin geliştirilmesi hizmetlerinin daha etkin yürütülmesine yönelik olarak Fethiye Belediyesi ile ana sözleşmesinden sosyal amaçlar taşıdığı görülen Sınırlı Sorumlu Fethiye Kadın Girişimi Üretim İşletme ve Kalkınma Kooperatifi arasında 1163 sayılı Kooperatifler Kanununun 9uncu maddesi ile 5393 sayılı Belediye Kanununun 77nci maddesi uyarınca gönüllülük esasında karşılıklı iyi niyete dayalı işbirliği ve tarafların imkanları ölçüsünde yürütülecek faaliyetlere ilişkin usul ve esasları tespit etmek üzere anılan kooperatifle protokol düzenlemek üzere Belediye Başkanına yetki verilmesine ilişkin madde oy birliğiyle kabul edildi. Fethiye Kadın Girişimi Üretim İşletme ve Kalkınma Kooperatifi kurucularından Seyhan Özgür, meclis toplantısında kooperatifin kuruluş amacı, gerçekleştirilmesi planlanan projelerle ilgili ayrıntılı bilgiler verdi.(HABER/FOTO-Şule Uğur)

555 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 8,3465
EURO 9,6728
BIST 1,1649
ALTIN 504,34

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2020 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle