Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Fethiye Dev Spor Festivaline Hazırlanıyor

Erkan Ilik | 23 Eylül 2022 | Genel, Güncel, Spor A- A+

Fethiye,  bu yıl 3’üncüsü  gerçekleşecek olan Sporfest Spor Olimpiyatlarına hazırlanıyor. Sporfest 2022, 12 Branşta Türkiye sporunu Fethiye’ye taşıyacak. Sporfest Spor Olimpiyatları kapsamında 3000 sporcu, antrenör, idarecinin yanı sıra festival kapsamında 6 binden fazla seyircinin de Fethiye’ye gelmesi bekleniyor.

Fethiye İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü organizasyonu ve ev sahipliğinde 2019 yılında başlayan  ve bu yıl 3’üncüsü gerçekleşecek olan Uluslararası Fethiye 3. Spor festivali 1-23 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Uluslar arası Fethiye sporfest’de “Likya Grandfondo”, “Ölüdeniz Open Water”, “Foot Volley”, “B. Engelliler Voleybolu”, “Plaj Voleybolu”, “Likya Halk Oyunları”, “Rowing Beach Sprint”, “Ayak Tenisi”, “Tenis” olarak 12 branşta yarışmalar düzenlenecek.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan festivalin, ana sponsorluğunu Lokman Hekim Fethiye Esnaf Hastanesinin üstlendiği öğrenildi.

Uluslararası Fethiye Spor Festivalinin ilk olarak 2019 yılında yapıldığını belirten Fethiye İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Harun Reşit Yiğit, pandemi nedeni ile festivale 1 yıl ara vermek zorunda kaldıklarını hatırlattı.

Tüm sporcuların internet sitesinden kayıt yaptırabileceğini söyleyen Yiğit, tüm dünya sporcularının bu festivale ilgi gösterdiğinin altını çizdi. Haber-Hakan AYKIRI

15 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle