Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Yediemin Depoları Motosiklet Hurdalığına Döndü

Erkan Ilik | 23 Eylül 2022 | Genel, Güncel A- A+

Fethiye’de, başta plakasız ve kayıtsız araçlar olmak üzere çeşitli gerekçelerle yediemin deposuna bırakılan yüzlerce motosiklet ve araç hurdaya döndü.

Yediemin otoparkına bırakılan motosikletler çürümeye terk edilirken, bazı motosikletlerin uzun yıllar önce bırakılması sebebiyle otopark ücretlerinin kendi değerini aştığı belirtildi.

Son yıllarda Fethiye’de de ekonomik sıkıntılar nedeniyle bir şekilde motosikletleri yediemin depolarına çekilen vatandaşlar bu araçları almayınca milli servet çürümeye terk edildi. Fethiye’de trafik ekiplerince yapılan uygulamalarda plakasız, hacizli, icralık, kusurlu, tescilsiz, belgeleri eksik kullanılan araçlar, yapılan işlemlerin ardından Fethiye’deki Yediemin Otopark’larına çekiliyor. Çeşitli eksiklikleri nedeniyle zor durumda kalan vatandaşlar binlerce lira verdikleri motosikletlerini uygulanan cezalar nedeniyle yediemin depolarına terk etmek zorunda kaldılar. Kimi plakasızlık, kimi haciz ve diğer nedenlerle, motosiklet ve araçlarını almayınca yediemin depoları her geçen gün iyice doldu. Eksiklerini giderenler araçlarını geri alırken, birçok aracın çürümeye terk edildiği parkta yer kalmaması nedeniyle motosikletler üst üste konulmaya başlandı. Motosikletlerin alınmaması nedeniyle yediemin otoparkı sahipleri de mağdur oluyor. Otoparkçılar, uzun süredir alınmayan araçlar nedeniyle 6 ay sonra haciz işlemlerini başlattıklarını söylediler.

Yunus otopark yetkilisi Erkan Kılıç “Çeşitli nedenlerle otoparka çekilen motosiklet ve araçları almaya gelen çok az. Vatandaşlara yardımcı oluyoruz ama gelen olmuyor. Fiyatları yüksek çıkaracağımızı sanıyorlar ama biz elimizden geldiğince yardımcı oluyoruz. Hepsi ölü motor değil, kullanılabilecek motorlar var. Sadece bizde 4-5 bin motor var. 2015 yılından bu yana bekleyen motorlar var. 6 ay sonra bizde otopark parası için icraya verebiliyoruz borçları 5-6 ya katlanıyor. Burada motosiklet veya araçları olanlar gelsinler görüşelim. Onlara yardımcı olacağız” dedi.

Otopark Görevlisi İsmail Kaan ise “Ben 5-6 yıldır bu işin içerisindeyim. Kimse gelip motorunu almıyor. Milli servet çürüyor. İçerisinde kullanılabilecek motorlarda var. Bazıları kaza geçirmiş, bazıları sigorta geçmiş, plakasız olanlar, burada arttıkça bizde zorlanıyoruz. Gelenlere bizde yardımcı oluyoruz” diye konuştu. Haber-Hakan AYKIRI

12 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle