Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Başkan Karayiğit’ten Üreticilere Uyarı

Erkan Ilik | 23 Eylül 2022 | Genel, Güncel, Tarım A- A+

Son günlerde ürettikleri ürünleri toptancı halinde satan ve komisyonların bazıları tarafından paralarını alamayan üreticilere seslenen Fethiye Ziraat Odası Başkanı Kenan Karayiğit, “Üreticilerimiz ürünlerini satarken, lütfen fatura karşılığım ürünlerini versinler. Bu faturalar olduğu sürece eksik almış oldukları paraları alınabiliyor” dedi.

Fethiye Ziraat Odası Başkanı Kenan Karayiğit, son günlerde ürettikleri ürünleri toptancı halinde satan ve komisyonların bazıları tarafından paralarını alamayan üreticilere seslenerek ürünlerini komisyonlara fatura karşılığı satın diye uyarıda bulundu.

Karayiğit açıklamasında, ’’ Üreticiler mallarını komisyonculara verdiği zaman bir imza ile almasınlar. Üreticilerimiz komisyonculara faturalarını kestirsinler. Ellerinde fatura olsun. Bu faturalar olduğu sürece eksik almış oldukları paraları alınabiliyor. Bu konuda Atabey Akgün ve Hal Müdürü Engin Bey’in emeği vardır. Fakat buraya kayıtlı olmayanları kayıt olmaya davet ediyoruz. Odaya kayıt olmanın köylüye ve çiftçiye bir zararı olmaz. Hatta onlar için daha faydalı. Kredi ve çeşitli hibelerden yararlanabiliyorlar. Üye olunca yılda sadece bir kere 69 lira aidat ödeniyor. Bu parada şuan ki zamanda hiçbir şey değil. Odaya kayıt olunca her türlü hibeden faydalanacaklar. Buradan tekrardan çiftçilerimize seslenmek istiyorum. Gelin Ziraat Odası’na kayıt olun. Tüm çiftçiler odaya kayıt olsa üretimde de iyi bir düzey yakalayacağımıza inanıyorum’’ ifadelerinde bulundu. Haber-Hakan AYKIRI

9 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle