Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Fethiye Belediyespor, Fethiye’yi gururlandırıyor

Erkan Ilik | 19 Nisan 2014 | Güncel, Spor A- A+

Fethiye Belediyespor Yelken takımı sporcusu Şeref Ünlü, Fransa’nın Marsilya şehrinde gerçekleşen Avrupa Şampiyonasında yer alarak, hem ilçemizi hem de ülkemizi temsil etti. Marsilya’da gerçekleşen ve 119 sporcunun katıldığı Yelken Yarışlarında, Şeref Ünlü 2. olarak ve ilçemizi en iyi şekilde temsil ederek Avrupa ikincisi oldu. Avrupa CUP’ta ikinci olarak hem Fethiye’nin hem de Türkiye’nin gurur kaynağı olan Şeref Ünlü, Başkan Saatcı’yı makamında ziyaret ederek ‘TEŞEKKÜR’ etti. Başkan Saatcı Şeref Ünlü’yü Meclis Toplantısına çağırarak başarısından dolayı Belediye Meclis Üyeleriyle tanıştırdı.

2001 yılında, Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’nın ilk döneminde kurulan Fethiye Belediyespor başarıya doymuyor. Eğer fırsat verilirse neler yapabileceklerini en iyi şekilde gösteren Fethiyeli çocukların, bu spora ilgisi de yoğun oldu. Fethiye’nin Milli Sporcu üretme mekanizması olan Belediyespor, yelkende de milli sporcu yetiştirdi. Yelken, Voleybol, Hentbol, Satranç gibi birçok dalda ülkemizi temsil eden Milli formayı giydiren Belediyespor bünyesi bir dalda daha ay yıldızlı formayı giydirerek büyük bir başarı elde etti. Fransa’nın Marsilya şehrinde gerçekleşen 119 kişinin katıldığı Avrupa Şampiyonasında Fethiye Belediyespor Yelken Takımı Milli sporcusu Şeref Ünlü, Üstün başarı sağlayarak Avrupa İkincisi oldu. Saatcı’yı kendisini makamında ziyaret eden Şeref Ünlü’ye Saat hediye etti. Avrupa ikincisi olan Fethiye Belediyespor Yelken Takımı Sporcusu Şeref Ünlü, “Fethiye Belediyesi’nin Geçtiğimiz 15 tatil de yarıyıl yarışı vardı. O yarışta iyi yarışarak Türkiye ikincisi oldum. O yarışta aldığım başarıdan dolayı beni Fransa’ya yolladılar. Orada da Avrupa ikincisi oldum. Önümüzde de Japonya’nın yarışı var. Allah’ın izniyle oraya gideceğim” ifadelerini kullandı.

Saatcı, “Çocuklarımızın Bu Anlamda Ki Başarıları Bana Gerçekten Büyük Keyif Veriyor!”

Başkan Saatcı, 15 yıldır Belediye Başkanı olduğunu ama yaptığı işler arasında en keyifli olanının Fethiye Belediyespor olduğunu ve Sporcuların ulusal başarılardan dolayı çok gururlandığını belirtti. Her zaman Belediyespor’a destek olacağını belirten Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, “Ben her zaman ifade ettiğim gibi 15 yıldır Belediye Başkanlığı yapıyorum, beni en fazla gururlandıran işlerden bir tanesi çocuklarımızın Belediyespor’da kürek çeken, yelken yapan, satranç oynayan, voleybol, hentbol sporu yapan çocuklarımızın bu anlamda ki başarıları gerçekten bana büyük keyif veriyor. Bir de burs vermiş olduğumuz çocuklar okullarını bitirip buraya geliyorlar. Geçen Bulgaristan Tıp Fakültesinde daha çok Durcan Bey’in katkısıyla ve bizlerinde katkısıyla okuttuğumuz bir çocuk vardı. Gitti Bulgaristan’da Tıp Fakültesi’ni bitirdi. O çocuk buraya geldiğini zaman duyduğum heyecanı kendi çocuklarım okulu bitirdiği zaman hissetmedim. Bu anlamda bu işler bize çok gurur veriyor. Çocuklarımızı başarısı ve spor yapan çocuklarımızın ulusal başarısı bize büyük keyif veriyor. Kutluyorum kendilerini, hep yolları açık olsun. Biz önce onu yetiştiren anne babasına, emeği geçen öğretmenlerine ve hocasına teşekkür ediyorum. Çalışıldığı zaman olabileceğini gösteriyor ve Fethiyeli gençlere çok güzel örnek oluyorlar. Yolu açık olsun, her türlü desteği vermeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. (FG)

Fethiye Belediyespor, Fethiye’yi gururlandırıyor (1)_640x427 Fethiye Belediyespor, Fethiye’yi gururlandırıyor (3)_640x427 Fethiye Belediyespor, Fethiye’yi gururlandırıyor (4)_640x427 Fethiye Belediyespor, Fethiye’yi gururlandırıyor (5)_640x427

682 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle