Hoşgeldiniz  
..................................................... ................................................

Çağdaş Yaşamdan Matematik Şampiyonuna Ödül

Erkan Ilik | 21 Ocak 2022 | Eğitim, Genel, Güncel A- A+

Caribou Matematik tarafından düzenlenen Uluslararası Caribou Matematik Yarışması’nda Fethiye Kaymakam Mustafa Karslıoğlu Ortaokulu 7.sınıf öğrencilerinden Beyza Nur Demir Dünya Şampiyonu oldu. Şampiyon olan Beyza’ya Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Fethiye Şubesi tarafından ödül verildi.

Geçtiğimiz günlerde yapılan Uluslararası Caribou Matematik Yarışması’na 39 ülkeden 38 bin 753 öğrenci katıldı. Yarışmaya 7-8 seviyesinde katılan Beyza Nur Demir’in kendi seviyesinden 9 bin 888 rakibi vardı. Dünya çapında  online olarak düzenlenen bir matematik yarışması olan Uluslararası Caribou Matematik Yarışması’nda Beyza Nur Demir 9 bin 888 rakibi arasından Dünya Şampiyonu olarak büyük bir başarıya imza attı. Beyza elde ettiği bu başarıdan sonra Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Fethiye Şubesi tarafından ödüllendirildi.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Fethiye Şubesi’nde düzenlenen ödül törenine Beyza Nur Demir’in annesi ,babası, kardeşleri ve dernek üyeleri katıldı.Ödül töreninde konuşan Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Fethiye Şubesi Başkanı Canan İzmirli “Beyza bizim aynı zamanda bursiyerimiz. Çocuklarımızla, biz bu başarıyı göstermiş kadar çok sevindik. Çünkü biz onları kendi çocuklarımız, torunlarımız gibi görüyoruz. Beyza’nın Çağdaş Yaşam’la birlikte bu ödülü kazanması tüm çağdaş yaşamı onurlandırdı. Genel merkezimiz, diğer şubelerimiz duydu. Herkes kutladı. Biz de çok kutluyoruz. Yaşamı boyunca biz onun yanındayız. O da inanıyorum ki, Atatürk Cumhuriyeti’ne yakışan, Türkan Saylan’ın yolunda giden, çok laik, çok demokrat bir kızımız olacak. Aslında matematik pek çok kız çocuğunun korkulu rüyasıdır. Fakat böyle bir kızımızın matematiğe bu denli ilgi göstermesi çok güzel bir şey. Ben de tekrar tekrar kutluyorum hepimizi çok sevindirdi. Bir haftadır burada bayram havası esiyor” diye konuştu. Haber-Hakan AYKIRI

673 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle