Hoşgeldiniz  
..................................................... .................................................... ...............................................

Başsavcı Bingül’den Gazilere Ziyaret

Erkan Ilik | 16 Eylül 2021 | Genel, Güncel A- A+

19 Eylül Gaziler Günü yaklaşırken, Fethiye Cumhuriyet Başsavcısı Ünal Bingül, Fethiye Muharip Gaziler ve Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğine ziyarette bulundu. Ziyarette konuşan Başsavcı Bingül, “Milletimize tevdi edilmiş en kıymetli emanetler olan gazilerimiz ve şehit yakınlarımıza hak ettikleri saygı ve hürmeti göstermek hayatta kalanları hatırlamak ve sorunları ile yakından ilgilenmek toplum olarak en büyük sorumluluğumuzdur” dedi.

19  Eylül Gaziler Günü yaklaşırken, Cumhuriyet Başsavcısı Ünal Bingül, Fethiye Muharip Gaziler ve Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Namık Ünal’ı ziyaret etti. Başsavcı Ünal Bingül’ü, Fethiye Muharip Gaziler ve Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Namık Ünal ve gaziler karşıladı. Başsavcı Bingül’e ziyaretinde Fethiye Denetimli Serbestlik Müdürü Mesut Akdülger ve Denetimli Serbestlik Müdürlüğü personeli eşlik etti.  Ziyarette Başsavcı Ünal Bingül, Fethiye Muharip Gaziler ve Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Namık Ünal’a Kuran’ı Kerim ve Türk Bayrağı hediye etti.

Başsavcı Ünal Bingül, “Ezan susmaz, Bayrak inmez, vatan bölünmez, şehitler ölmez. Her Türk için önce vatan,millet,bayrak gelir.Bu vatan için şehit düşmüş şehitlerimizi rahmetle,minnetle anıyorum.Yine aziz vatanımız için yaralanan, canını ortaya koyan Gazilerimizi de minnetlerimi şükranlarımı sunuyorum. Sağ olsunlar var olsunlar” ifadelerinde bulunurken, Fethiye Muharip Gaziler ve Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Namık Ünal da “Sayın Başsavcımıza bu anlamlı hediyeler için çok teşekkür ediyorum. Hediyeleri derneğimizin en güzel köşesinde ebediyete kadar en iyi şekilde saklayacağız” dedi.

Fethiye Cumhuriyet Başsavcısı Ünal Bingül, gazetecilere yaptığı açıklamada,  “Milletimize tevdi edilmiş en kıymetli emanetler olan gazilerimiz ve şehit yakınlarımıza hak ettikleri saygı ve hürmeti göstermek hayatta kalanları hatırlamak ve sorunları ile yakından ilgilenmek toplum olarak en büyük sorumluluğumuzdur. Bizler, aziz şehitlerimiz ve gazilerimiz sayesinde tarih sahnesinde millet olarak varlığımızı sürdürüyor ve bu vatan toprakları üzerinde onlardan aldığımız güç ve ilhamla büyük ve güçlü Türkiye’yi imar ediyor, bulunduğumuz makamlarda görevlerimizi ifa ediyoruz. Bu düşünceden yola çıkarak 19 Eylül Gaziler Günü vesilesi ile minnet ve şükranlarımızı iletmek için Fethiye Muharip Gaziler ve Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ne bu ziyareti gerçekleştirdik, vatanımızı, milletimizi korumak için gözünü  bile kırpmadan savaşarak, mertebesiyle şereflenmiş tüm gazilerimizin “Gaziler Günü’nü en kalbi dileklerimle kutluyorum” dedi.

 

215 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 9,5193
EURO 11,1141
BIST 13,1632
ALTIN 545,75

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle