Hoşgeldiniz  
..................................................... ................................................

Başbuğ Alparslan Türkeş’in Hayrına Lokma Dağıtıldı

Erkan Ilik | 05 Nisan 2022 | Genel, Güncel, Siyaset A- A+

Milliyetçi Hareket’in lideri ve Türk siyasetinin önemli isimlerinden Başbuğ Türkeş, vefatının 25’inci yılında Fethiye’de de  anıldı. Fethiye Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı, Başbuğ Alparslan Türkeş için  Fethiye Merkez Yeni Camii önünde teravih namazı sonrası  lokma döktürdü.

Ülkücü Hareket’in lideri Başbuğ Alparslan Türkeş, vefatının 25’inci yılında Fethiye’de anıldı.Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) kurucusu ve ilk Genel Başkanı Türkeş’in, 25’inci yıl dönümü kapsamında Fethiye Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından  Başbuğ Türkeş için  Fethiye Merkez Yeni Camii önünde teravih namazı sonrası  lokma döktürüldü.

“Başbuğumuzun İzinde Yürümeye Devam Edeceğiz”

Etkinlik hakkında değerlendirmede bulunan Fethiye Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Selman Yellice, “Cennet Mekan Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş, 25 Kasım 1917-4 Nisan 1997 yılları arasında yaşam sürmüş, Türklüğe zor zamanlarda siper olmuş, hamuru cesaret, irade ve zeka ile yoğrulmuş bir Türk büyüğüdür. Ömrü boyunca Türk’ün gören gözü, işiten kulağı ve uyanık vicdanı olmuştur. Kader çizgisinde yürüdüğü doğru yolların da yanlış yollarında farkına varmış bir lider olan Başbuğumuz, tercihlerini toplum ve ülkeden yana kullanmış olması yönüyle tarihimizde yarının adamı olmayı hak etmiş bir karakter, yüksek bir ruhtur. Herkes doğar, yaşar ve ölür. Ama öldükten sonra da yaşayabilmektir asıl olan. Bunu sağlayacak şey ise eserdir. Merhum Başbuğumuzun eseri de Türklük gurur ve şuuru, İslam ahlak ve fazileti ile bezenmiş, Türk Devleti’nin ve Türk Milleti’nin her daim emrinde olan biz gururlu neferlerin kutlu davasıdır. 80 yıllık hayatına 80 asırlık mücadele ve eylem sığdıran Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş’i anmak ve anlamak için burada toplanmış bulunmaktayız ve milyonlarla beraber hep bir ağızdan diyoruz ki: Başbuğlar Ölmez!” ifadelerinde bulundu. Haber-Hakan AYKIRI

79 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle