Hoşgeldiniz  

90 yaş üzeri için Covid 19 aşısı başladı.

Erkan Ilik | 21 Ocak 2021 | Genel, Güncel, gundem, Mugla, Sağlık, Siyaset, siyasi A- A+

Ülke genelinde Covid- 19 aşısı uygulanmaya başladı. Geçtiğimiz hafta başlayan aşı uygulamaları öncelik sırasına göre yapılmaya devam ediyor.

Sağlık çalışanlarına aşı yapma işlemelerinin tamamlanmasının ardından Fethiye’de bulunan 90 yaş üzeri yaklaşık 600 kişinin aşı uygulamaları 22 Ocak tarihi itibariyle başladı.

Yetkililer Covid 19 aşı randevusu için izlenecek adımları anlatarak kendilerine aşının çıkıp çıkmadığını öğrenmek için; “Vatandaş aşı durumunu e-nabız hesabından veya ASI boşluk TCKN boşluk KIMLIKSERINO (SON 4 HANE) şeklinde 2023’e (SMS) kısa mesaj göndererek öğrenir. Aşı olacak grup arasında yer alıyorsa randevu işlemi için MHRS uygulamasına yönlendirilir. Tarih ve saat araklıkları seçilerek randevu işlemi tamamlanır. Randevu işlemi sonucunda vatandaşa kısa mesaj (SMS) ile bilgilendirme yapılır. Randevu bilgileri e-Nabız ve MHRS uygulamalarından da öğrenilebilir. Vatandaş “Randevu tarihlerinde” randevu aldığı sağlık kuruluşuna gider.”diyerek vatandaşların aşı için mutlaka randevu almaları gerektiğini belirtti. (HABER MERKEZİ)

278 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,5345
EURO 8,9835
BIST 10,4404
ALTIN 411,42

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle