Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

7 Bin 500 Öğrenciye 35 Üniversite Tanıtılacak

Erkan Ilik | 12 Mayıs 2022 | Eğitim, Genel, Güncel A- A+

Fethiye’de Birey Eğitim Kurumları öncülüğünde Fethiye Belediyesi ve Fethiye Kaymakamlığı’nın himayelerinde, Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde Bireysel Üniversite Tanıtım Günü etkinliği gerçekleştirilecek.

Fethiye’de öğrencilerin ve üniversite adaylarının Yüksek Öğretim Kurumları’na geçiş yaparken daha sağlıklı ve bilinçli tercihler yapmalarını sağlamak amacıyla Fethiye İlçe Milli Müdürlüğü ve Birey Eğitim Kurumları arasında protokol imzalandı. Bunun üzerine Fethiye Belediyesi’nin de paydaşı olduğu Bireysel Üniversite Tanıtım Günü etkinliğinin tanıtımı için basın toplantısı düzenlendi.

Mancero Kitchen’da düzenlenen basın toplantısına Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya, Birey Eğitim Kurumları Kurucusu Şerif Özdemir ile Fethiye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Müdürü Halime Ok katıldı. 35 üniversitenin yer alacağı etkinliğin 16 Mayıs Pazartesi günü Beşkaza Meydanı’nda saat 10.00’da yapılacak olan açılış ile başlayıp gün boyu devam edeceği belirtildi.

Organizasyon kapsamında Fethiye’deki lise öğrencilerinin, kurulan stantlarında üniversiteler hakkında bilgi sahibi olacağı ifade edildi. Yoğun katılımın olması beklenen etkinlik, Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi Salonu’nda saat 16.30’da ODTÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Behiye Ubuz ve saat 19:00’da eğitimci yazar Ahmet Şerif İzgören tarafından verilecek başarı ve motivasyon seminerleri ile son bulacak.

Konu hakkında açıklama yapan Birey Eğitim Kurumları Kurucusu Şerif Özdemir, “Kurum olarak Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Fethiye Belediyemiz ile ortaklaşa proje bir proje yürütme kararı aldık. Bu etkinlik üniversiteye hazırlanan 12. sınıf ve mezun öğrencilerimizin, nitelikli tercih yapabilmeleri adına üniversite tanıtım günleri… 35 üniversitenin katılımıyla, 16 Mayıs Pazartesi günü Bireysel Üniversite Tanıtım Günleri faaliyeti gerçekleştiriyoruz. Öğrencilerin tercihlerini yapmada yardımcı olabileceğine inandığım bir çalışma… Bu noktada bize destek veren Kaymakamlığımız, Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Fethiye Belediye Başkanlığımıza çok teşekkür ediyorum. İlerleyen yıllarda geleneksel hale getirmek istediğimiz bir proje. Bu yıl birincisini gerçekleştiriyoruz. Umarım ilçemizde bir marka olarak hayatımıza kazandırmayı planladığımız bir proje. Katımınız hepinize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya açıklamasında, “İlçemizde 35 üniversitenin katılımıyla güzel bir organizasyona imza atacağız. Birey Eğitim Kurumları öncülüğünde, Fethiye Belediyesi ve Fethiye Kaymakamlığı’nın himayelerinde, Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu projeyi organize ettik. Fethiye’de şu anda 8 bin 500 civarında lisede okuyan öğrencilerimiz var. 11 ve 12. sınıfta okuyan yaklaşık 4 bin 500 öğrencinin katılımını, bunun yanında mezun durumda olan bine yakın toplam 5 bin 500 civarında öğrencimize yerinde hizmet vermiş olacağız. Seydikemer’deki 2 bin öğrencinin de bu etkinliğe katılacağını göz önünde bulundurursak, 7 bin 500 öğrenci ülkemizin çeşitli illerinde bulunan 35 üniversite hakkında bilgi sahibi olacak. Bu proje öğrencilerimizin tercih anlamında ufuklarını açacak ve sağlıklı karar vermelerinde yardımcı olacaktır. Bu faaliyette emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Fethiye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Müdürü Halime Ok ise, “Bu organizasyona ev sahipliği yaptığımız için çok mutluyuz. Ülkemizdeki eğitim sisteminde sınavlar büyük önem taşımaktadır. Adeta öğrencilerimizin ve ailelerinin hayatlarında dönüm noktasıdır. Öğrencilerin tercihlerinde bizim de küçük bir katkımız olabilirse, büyük mutluluk duyacağız. Tüm öğrencilerimizi ve velilerimizi 16 Mayıs Pazartesi günü Beşkaza Meydanı’nda düzenlenecek Bireysel Üniversite Tanıtım Günü etkinliğine bekliyoruz. 35 üniversiteyi burada ağırlıyoruz. Üniversiteleri tanımaları için öğrencilerimize, böyle bir imkan sunduk. Öğrencilerimize tercih konusunda yardımcı olabilmek için elimizden geleni yapıyoruz” şeklinde konuştu. Haber-Hakan AYKIRI

 

92 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle