Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

2022 (Güncel) İsviçre Vize Başvuru Formu Doldurma İşlemi

Editor Erkan | 26 Ağustos 2022 | Genel, Güncel A- A+

2022 (Güncel) İsviçre Vize Başvuru Formu Doldurma İşlemi

İsviçre Schengen vize başvuru formu, İsviçre vize başvuru merkezine ait siteden online olarak doldurulmaktadır. Başvuru formunda istenen bilgilerin eksiksiz ve doğru olarak doldurulması olumlu bir İsviçre vize başvuru sonucu almak için son derece önemlidir. İsviçre vize başvurusu için gerekli evraklardaki bilgilerle çelişen bilgileri içeren vize başvuru formları vize reddine sebep olmaktadır.

İsviçre vize türleri ülkede kalınacak süreye göre değişiklik göstermektedir. Kısa süreli İsviçre vizesine başvuracak kişiler İsviçre Schengen vize başvuru formunu, uzun süreli İsviçre vizesine başvuracak kişiler İsviçre ulusal vize başvuru formunu doldurmalıdır.

İsviçre vize başvuru formuna ve form doldurma işlemine dair tüm detayları son 5 yılda danışmanlık hizmeti verdiği 426 İsviçre vize başvurularında 417’si onaylanan akredite vize merkezi Vizem.net’in danışmanlarına sorduk

İsviçre Vize Formu Nasıl Doldurulur?

İsviçre vize formu başvuru merkezinin internet sitesi üzerinden online olarak doldurulmalıdır. İsviçre vize başvuru formunda istenen bilgilerinin tamamının doğru şekilde doldurulması, doldurulduktan sonra çıktısının alınması ve başvuru sahibi tarafından imzalanması gerekmektedir.

İsviçre Vizesi Başvuru Formu Elle Doldurulabilir Mi?

İsviçre vize başvuru formu elle doldurulmamaktadır; yalnızca online olarak doldurulabilmektedir.

İsviçre Vize Başvuru Formu Hangi Dilde Doldurulur?

İsviçre vize başvuru formu Arapça, Çince, İngilizce, Portekizce, Rusça, İspanyolca, Türkçe, Almanca, Fransızca ve İtalyanca dilinde doldurulmaktadır.

İsviçre Vize Başvuru Formuna Nereden Ulaşılabilir

İsviçre Göç Sekreterliği’nin resmi internet sitesi https://www.sem.admin.ch/sem/en/home/themen/einreise/visumantragsformular.html üzerinden İsviçre Schengen vizesi başvuru formu ve ulusal vize başvuru formuna ulaşılabilmektedir.

     Schengen İsviçre vize başvuru formu örneği aşağıda verilmiştir.

 

 

İsviçre ulusal vize başvuru formu örneği aşağıda verilmiştir.

İsviçre Konsolosluğu Vize Başvuru Formu Verir Mi?

Hayır, İsviçre konsolosluğu başvuru formu vermemektedir. İsviçre vize başvuru formu sadece online olarak alınabilmektedir.

İsviçre Vize Formunda İstenen Bilgiler Nelerdir?

İsviçre Schengen vize başvuru formunda istenen bilgiler; şahsi bilgiler, medeni durum, cinsiyet, pasaport bilgileri, seyahat bilgileri, maddi kaynak ispatı, meslek, ülkeye geliş amacı, talep edilen giriş sayısı, kalınan süre boyunca masrafların kim tarafından karşılanacağı gibi ülkeye giriş yapılması için gerekli tüm bilgileri içermektedir.

İsviçre ulusal vize başvuru formunda; başvuru sahibinin adı soyadı, doğum bilgileri, pasaport bilgileri, ikametgah bilgileri, çalışma yeri, okunuyorsa kurum bilgileri, İsviçre’deki oturum amacı, İsviçre’de kaldığı süre boyunca masrafları kimin karşılayacağını, konaklama süresi, başvuru sahibi eğitim için İsviçre’ye gidiyorsa eğitim göreceği kurumun bilgileri, çalışmak için gidilecek ise işverenin bilgileri, sağlık amaçlı gidilecek ise tedavi görülecek yerin bilgileri, başvuru sahibi reşit değil ise ek olarak velisinin bilgileri istenmektedir.

İsviçre Vizesi Başvuru Formuna Fotoğraf Yapıştırılmalı Mıdır?

İsviçre Schengen başvuru formlarında fotoğraf istenmemektedir ancak uzun süreli, ulusal başvuru formlarında fotoğraf istenmektedir. İsviçre ulusal vize başvuru formunda istenen fotoğraf; 35- 40 mm ölçülerinde, beyaz arka fonda, tüm yüz görünecek şekilde, aksesuar olmadan, yüz kameraya dönük olacak şekilde ve son 6 ay içerisinde çekilmiş olmalıdır.

İsviçre Başvuru Formu Nereye İbraz Edilir?

İsviçre vize başvurusu için form online olarak doldurulmalı, çıktısı alınmalı ve imzalanmalıdır.

İsviçre ulusal vize başvuru formu İsviçre konsolosluğu vize memurlarına teslim edilirken Schengen İsviçre vizesi başvuru formu yetkili aracı kurum TLSContact vize başvuru merkezine teslim edilmelidir.

İsviçre Vize Formu Doldurma Hizmeti Nereden Alınır?

İsviçre vize başvuru formu doldurma hizmeti vize danışmanlık şirketi Vizem.net tarafından sağlanmaktadır.

Vizem.net tarafından sunulan İsviçre vize danışmanlık hizmeti paketinin kapsamında vize evrakları doldurma işleminin de bulunmakta olup vize başvuru formu başvuru sahiplerinin kişisel bilgileri göz önünde bulundurularak uzman danışmanlar tarafından doldurulmaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Fethiye’den İsviçre Vize Başvurusu Nereye Yapılır

Fethiye’de ikamet eden T.C vatandaşları ve Türkiye’de oturum izni bulunan yabancı uyruklı vatandaşlar İsviçre vize başvurularını Antalya Muratpaşa adresindeki TLS Contact vize başvuru merkezi üzerinden gerçekleştirebilir.

 

 

62 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle