Hoşgeldiniz  
..................................................... .................................................... ...............................................

Zeynep Tuncel’i Sevenleri Unutmadı

Erkan Ilik | 15 Eylül 2021 | Genel, Güncel A- A+

Geçen yıl Kovid-19 salgını nedeniyle hayatını kaybeden Türk Kadınlar Birliği Fethiye Şube Başkanı Zeynep Tuncel’in ölüm yıl dönümünde sevenleri ve arkadaşları anma programı düzenledi. Programın ilk bölümünde Tuncel’in Taşyaka Şehir Mezarlığındaki mezarı başında sevenleri bir araya gelerek Kur’an-ı Kerim tilavetinde bulunup dualar okudular. Daha sonra da Türk Kadınlar Birliği Fethiye Şubesi tarafından da Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi Salonu önünde Zeynep Tuncel’in hayrına ikramlarda bulunuldu.

Geçtiğimiz yıl Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybeden Türk Kadınlar Birliği Fethiye Şube Başkanı Zeynep Tuncel için anma programı düzenlendi.

Türk Kadınlar Birliği Fethiye Şubesi Başkanı Candan Özdemir ile yönetim kurulu üyeleri Taşyaka Mezarlığında Türk Kadınlar Birliği Fethiye Şubesinin eski başkanı Zeynep Tuncel’in kabriyle, Türk Kadınlar Birliğini 1969 yılında Fethiye ile tanıştıran Hatice Devrim’in kabrini ziyaret ettiler.

Kabir ziyaretlerinde kuran-ı kerim okutulup, dualar edildi. Kabirlerin bakımlarını yapan Türk Kadınlar Birliği Fethiye Şubesi Başkanı Candan Özdemir ile yönetim kurulu üyeleri getirdikleri çiçekleri merhumelerin mezarlarına bıraktılar. Kabir ziyaretlerinde ders alınası gerektiğini vurgulayan Türk Kadınlar Birliği Fethiye Şubesi Başkanı Candan Özdemir, “Türk Kadınlar Birliği Başkanımız, öğretmenimiz Zeynep Tuncel’i ölüm senesi devriyesinde ziyarete geldik. Türk Kadınlar Birliğini 1969 yılında Fethiye ile tanıştıran Hatice Devrim Hanımında kabrini ziyaret ettik. Allah kabul etsin. Her şey boş. En büyük zenginlik ve servet yaşamdan sonrası… İyi anılar ile anılmak. Güzel bahsedilmek. Bunlar çok önemli. Beni çok etkiliyor. Ziyaretlerimizde düşünüp, ders almamız gerekiyor” diye konuştu.

Tuncel’in Hayrına İkramlarda Bulunuldu

Türk Kadınlar Birliği Fethiye Şubesi yönetimi tarafından organize edilen etkinlik, Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi önünde düzenlendi.

Türk Kadınlar Birliği Fethiye Şube Başkanı Candan Özdemir ve yönetimi, hayatını kaybeden başkanları Zeynep Tuncel’i unutmadı. Tuncel’in vefatının yıldönümünde vatandaşlara pilav ikramında bulunan Özdemir, hizmetleri için teşekkür etti. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, AK Parti Fethiye Kadın Kolları Başkanı Gülhanım Boz, CHP Fethiye Kadın Kolları Başkanı Gülümser Oymak, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile vatandaşların katıldığı organizasyon; duygusal anlara sahne oldu.

Zeynep Tuncel’in iyi bir eğitimci ve dernek başkanı olduğunu ifade eden Türk Kadınlar Birliği Fethiye Şube Başkanı Candan Özdemir, “Zeynep başkanımızı hiçbir zaman unutmayacağız. Aramızdan ayrılışının birinci yıldönümünde düzenlediğimiz etkinliklerle kendisini andık” dedi.

320 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 8,8689
EURO 10,4740
BIST 12,1977
ALTIN 499,21

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle