Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Zafer Bayramı Fethiye’de Coşkuyla Kutlandı

Erkan Ilik | 31 Ağustos 2021 | Genel, Güncel A- A+

30 Ağustos Zafer Bayramı Fethiye’de coşkuyla kutlandı. Fethiye Belediyesi’nin organizasyonunda yüzlerce araç, zafer korteji gerçekleştirdi. Konvoyun ardından Beşkaza Meydanı’nda ünlü sanatçı Melek Mosso sahne aldı.

Konvoya İlgi Yoğun Oldu
30 Ağustos Zafer Bayramının 99. Yıl dönümü nedeniyle Fethiye Belediyesi’nin öncülüğünde gerçekleştirilen Zafer Kortejine yoğun katılım oldu. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’nın yanı sıra Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ve CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir bir jeep üzerinde korteje katılarak, halkı selamladılar.

Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik ekipleri eşliğinde en önde motosikletler ardından safari araçları, Fethiye Belediyesi ve Muğla Büyükşehir Belediyesi araç filosu da konvoya renk kattı. Türk Bayrakları ile süslenmiş araçlar ilçenin birçok bölgesinde konvoy yaptı.

Melek Mosso’dan Muhteşem Sahne
Konvoyun bitmesinin ardından Fethiye Beşkaza Meydanı’nda Melek Mosso konseri başladı. Sahneye geldiği andan itibaren Beşkaza Meydanı’nı dolduran vatandaşları coşturan Melek Mosso, söylediği şarkılarla hem hüzünlendirdi, hem de eğlendirdi. Fethiye Belediyesi ve Muğla Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde yapılan konserde COVID-19 önlemleri alındı.  Konser alanında vatandaşlara girişte HES kodu ve ateş ölçümü zorunluluğu getirildi.

Başkan Karaca, “30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun”
Konserde konuşan Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, pandemi nedeniyle gençler ile bir araya gelemediklerini ifade etti. Başkan Karaca, “1 buçuk yıl öncesine kadar Fethiye’de çok güzel etkinlikler gerçekleştiriyorduk. Maalesef pandemiden dolayı siz sevgili gençler ile bir araya gelemiyoruz. Umarım önümüzdeki süreçte hep birlikte bu durumdan kurtuluruz. Baskıya ve emperyalizme karşı büyük mücadelenin verilmesi sonucunda bize bu vatanı bahşeden Gazi Mustafa Kemal Atatürk, şehitlerimiz ve gazilerimize Allah’tan rahmet diliyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun” diyerek sözlerini tamamladı.

Başkan Gürün; “En Büyük Güvencemiz Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyeti’ni Emanet Ettiği Gençlerimiz”
Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün konserde yaptığı konuşmada 30 Ağustos’un Türk ulusunun bağımsızlık günü olduğunu ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e çok şey borçlu olduklarını belirtti. Başkan Gürün; “Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır, ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim” diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk yurdu işgal etmek isteyen devletleri önce Çanakkale’de bozguna uğratmış ve Çanakkale’yi geçilmez yapmış, daha sonra da Sakarya’da, Büyük Taarruz’da vatanı işgal eden bu sömürgecileri topraklarımızdan atmıştır. O gün bu işbirlikçilere yardım edenlerin kalıntıları 30 Ağustos’ta Atatürk’ü anmamak, hatırlatmamak için ellerinden geleni yapmaktadırlar. 30 Ağustos Zaferi’ni Cumhuriyet ile taçlandıran, Atatürk ilke ve devrimleri ile çağdaşlaşma yolunda büyük adımlar atan Türkiye Cumhuriyeti kısa zamanda küllerinden doğarak tarımdan sanayiye büyük bir devrim yaşadı. Zaman içerisinde karşı devrimciler türeyip fırsat bulduklarında Cumhuriyet’e, Atatürk ilkelerine diş geçirmeye çalıştılar. O eski saltanat günlerine geri dönüşe ortam hazırlamaya çalıştılar. Oysa Atatürk’ün çok güvendiği, Türkiye Cumhuriyeti’ni emanet ettiği Türk gençliği yani sizleri hesap etmediler. Aydınlık yarınlar, tam bağımsız, demokrasiyi içselleştirmiş, fikri, irfanı, vicdanı hür nesillerle güçlü bir Türkiye için en büyük güvencemiz sizsiniz. Birlik, beraberlikle, kol kola yürüyerek aşamayacağımız engel yok. Ata’mızın çizdiği yoldan ayrılmadan, ülkemizi tekrar Kuvayi Milliye düşüncesi ile kuruluş ilkelerine getirerek hep birlikte aydınlık yarınlara yürüyeceğiz. 30 Ağustos’ta Anadolu topraklarını bizlere vatan yapanlara borcumuz var. Başta Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm vatan şehitlerini saygı ve rahmetle anıyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramı’mız kutlu olsun” dedi.

 

582 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle