Hoşgeldiniz  
.................................................................................. ...................................................................

YAZ DÖNEMİ KARİKATÜR KURSU SONA ERDİ

Erkan Ilik | 30 Eylül 2020 | Eğitim, Genel, Güncel, gundem, Kültür, Mugla, siyasi A- A+

YAZ DÖNEMİ KARİKATÜR KURSU SONA ERDİ
Milas Belediyesi tarafından yaz kursları kapsamında açılan ve Mehmet Nergiz’in eğitmenliğini yaptığı ‘Karikatür Kursu’nun sona erdi. Dünyada ve ülkemizde yaşanan Pandemi nedeniyle hijyen kuralları çerçevesinde düzenlenen kursa 25 kursiyer katıldı. Sosyal mesafe kurallarına göre oluşturulan sınıflarda kurs gören öğrenciler çizim yeteneklerini sergiledi. Haziran ayında başlanan Karikatür Kursu’nda öğrenciler, zamanlarını yeteneklerini geliştirerek en iyi şekilde değerlendirme şansı buldular. Milas Belediyesi tarafından açılan karikatür kurslarının ilçemiz genelinde karikatür sanatına meraklı gençler için büyük bir fırsat olduğunu belirten Mehmet Nergiz; “Çalışmalarımızda bize destek olan Milas Belediye Başkanımız Muhammet Tokat’a hem şahsım hem de öğrencilerim adına teşekkür ediyorum. Çalışmalarımız kapsamında 25 öğrencimizle yaz dönemini kursunu tamamladık. İlerleyen süreçte imkânlar dâhilinde yaz dönemi kursunda üretilen eserleri de sergilemek istiyoruz” dedi.
Karikatür kursunu ziyaret eden ve kursa katılan çocuklarla beraber karikatür çizen Milas Belediye Başkan Yardımcısı Cüneyt İlter; Milas Belediyesi olarak karikatür sanatına büyük önem verdiklerini, bu anlamda, Milas doğumlu dünyaca ünlü Karikatür Sanatçımız Turhan Selçuk’un isminin, hem ‘Karikatürlü Ev’de hem de Uluslararası Karikatür Yarışması’nda yaşatıldığını, dile getirdi. Kursu başarıyla tamamlayan kursiyerlerimizi ve kursiyerlerimizin eğitiminde büyük emeği olan eğitmenimiz Mehmet Nergiz’e teşekkür ettiğini belirten İlter; İlerleyen süreçte bu kursumuzun imkanlar dâhilinde devam etmesini ve ilçemizden yeni yeni Turhan Selçuklar çıkmasını istiyoruz” dedi. (Haber Merkezi)

881 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 8,1970
EURO 9,6555
BIST 1,1778
ALTIN 502,05

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2020 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle