Hoşgeldiniz  
..................................................... ..................................

Vatan Partili Coşkun ‘Muhalefet HDP’nin PKK’yla Bağını Perdeliyor’

Erkan Ilik | 04 Ekim 2021 | Genel, Güncel, Siyaset A- A+

Vatan Partisi  Muğla İl Başkanlığı Örgütlenme Üyesi Yağız Coşkun, partisinin Fethiye İlçe Başkanlığında yaptığı basın açıklamasında, Kürt sorunu”nun TBMM’de çözülmesi fikrinin, terör örgütü PKK’yı kurtarmak için olduğunu söyledi.

CHP, İYİ  Parti, Saadet Partisi, Gelecek Partisi ve DEVA Partisi’nin “Kürt sorununa TBMM’de çözüm” iddiasıyla kampanya yürüttüğünü belirten Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, 24 Eylül’de düzenlediği basın toplantısında Meclis’e bir karar teklifi sunacaklarını ifade etmişti. Perinçek’in bu açıklamasının ardından Vatan Partisinin İl ve İlçe Başkanlıklarında eş zamanlı basın açıklaması yapıldı.

Fethiye İlçe Başkanlığındaki açıklama ise, Vatan Partisi  Muğla İl Başkanlığı Örgütlenme Üyesi Yağız Coşkun tarafından gerçekleşti. İlçe Teşkilatında gerçekleşen basın açıklamasında Coşkun, “‘Kürt kökenli yurttaşlarımızın sorunu’ esas olarak Meclis’in iradesiyle ve Türk Ordusunun silahıyla çözülmektedir” dedi.

Vatan Partisi’nin geçmişte “açılım süreci” olarak adlandırılan dönemde nasıl mücadele ettiyse, bugün de aynı kararlılıkla mücadele edeceği kaydeden Vatan Partisi  Muğla İl Başkanlığı Örgütlenme Üyesi Yağız Coşkun, CHP, İYİ Parti, HDP/PKK, DEVA Partisi, GELECEK Partisi ve Saadet Partisi yöneticilerinin oluşturduğu Biden Tayfası, bir süredir “Kürt sorununa TBMM’de çözüm” iddiasıyla kampanya yürütüyor.

Biden Tayfasının amacı, Kürt sorununu çözmek değil, Türkiye’yi ABD-İsrail planları çerçevesinde kaosa sürüklemektir. “Kürt sorununa TBMM’de çözüm” söylemi, Türk Ordusunun başarıyla sonuca giden silahlı çözümünü baltalamak amacıyla gündeme getirilmiştir ve PKK’yı kurtarmak içindir.

Dahası: Biden Tayfası, TBMM’ye çözüm dayatacak bir güce sahip değildir.

En önemlisi: TBMM, terör sorununu çözme kararını defalarca ilan  etmiştir ve bu amaçla Cumhuriyet Hükümetini görevlendirmiştir.

Biden Tayfasının  “Kürt sorunu” dedikleri mesele esas olarak Meclisin iradesiyle ve Türk Ordusunun silahıyla çözülmüştür.

Yine Türkiye Cumhuriyeti Devleti, ABD ve İsrail merkezli silahlı dayatmaya, silahla yanıt vermiştir ve bölücü terörü yurt içinde ve sınır ötesinde temizlemenin sonuna gelmiştir.

Bu çözüm, Türk Milletinin iradesini temsil eden, TBMM’nin çözümüdür.

Bu görev yerine getirilmiştir ve getirilmektedir.

TBMM, sorunu çözmüştür. Biden Tayfası kabul etmek istemese de gerçek budur.

‘’Kürt sorunu TBMM’de çözülmelidir’’ diyenlerin amacı ortadadır,

O amaç Meclisin terörle mücadele iradesini yok etmek ve TSK’nın PKK’ya karşı verdiği mücadeleyi baltalamaktır.

‘’Kürt sorunu TBMM’de çözülmelidir diyenler, PKK ve Terör sorunu diyememelerle aynı kişilerdir ve PKK’yı düştüğü durumdan kurtarmak için HDP ile saf tutmaktadırlar. Ancak bu tayfa PKK’yı kurtaramayacaktır.

ABD güdümlü PKK/HDP dostlarının “Kürt sorunu TBMM’de çözülmelidir” diye tutturması karşısında, Türkiye Büyük Millet Meclisi Türk Milletinin iradesini ve hükümete verdiği görevi bir kez daha dünyaya ilan etmeli ve PKK dostlarının bozgunculuğunu mahkûm etmelidir.

Vatan Partisi, bu amaçla TBMM’ye bir karar teklifi sunma kararı almıştır. Bu teklifi,  Meclis Başkanımız Sayın Mustafa Şentop’a sunacağız. Meclis Başkanımızın bu Tasarıyı Meclis gündemine almasını talep ediyoruz.

Vatan Partisi’nin“Kürt Sorununa Tbmm’de Çözüm” Konusunda Tbmm’ye Sunacağı Karar Tasarısı Özeti

  1. ABD başta olmak üzere Atlantik sistemi içindeki

devletlerin “Kürt sorunu” demokratik haklar açısından esas olarak çözülmüştür.

  1. ABD ve güdümündeki PKK, sorunun Türkiye’nin bütünlüğü ve barış içinde çözümüne karşı bölünmeyi ve savaşı dayatmıştır. Bu durumda Türkiye Cumhuriyeti Devleti, silahlı dayatmaya silahla yanıt vermiştir ve bölücü terörü yurt içinde ve sınır ötesinde temizleme görevinin sonuna gelmiştir. Bu çözüm, Türk Milletinin iradesini temsil eden TBMM’nin çözümüdür.
  2. Tüm Dünya bilmelidir ki; Türkiye Cumhuriyeti’ne silah çekenler, dün olduğu gibi yarın da Türkiye Cumhuriyeti’nin silahıyla tanışacaklardır. 24 Temmuz 2015 günü Bölücü Terör Örgütünü temizleme kararı alan Türkiye Hükümeti, Türkiye Büyük Millet Meclisinin çözümünü uygulamıştır.
  3. Türkiye Büyük Millet Meclisi, Bölücü Terörü yurtta ve sınır ötesinde hendeklere gömen Türk Silahlı Kuvvetleri’nin komutanıdır.
  4. Türk Silahlı Kuvvetleri, Türk Polis Teşkilatı ve Köy Korucuları, Türkiye Cumhuriyeti’nin yaptırım gücünü hayata geçirerek vatanımıza barış ve huzur getirmişlerdir.
  5. Bölücü Terörün dağda, kırda, bayırda, hendekte, sokakta, belediyelerde ve Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında nefes almasına izin vermeyeceğimizi dosta düşmana ilân ediyoruz. Milletimizin bize sorumluluğumuzu hatırlatan sesini duyuyoruz: Meclis’te PKK istemiyoruz!
  6. Bölgemizde “Kürdistan” adı altında İkinci İsrail Devletinin kurulmasına asla izin vermeyeceğiz. Bu kararlılığımızı bölücü planların hedefinde olan komşularımız Suriye, Irak, İran, Azerbaycan ve Rusya ile dayanışma içinde yerine getireceğiz.
  7. Vatanımızı kalıcı barış ve huzura kavuşturmakta olduğumuz bugünkü koşullarda, her vatandaşa iş, huzur, sağlık ve eğitim sağlanmasın sigortası olacağız. İçinde bulunduğumuz ekonomik zorlukları “Üretenler Milletin efendisidir” ve “Üretici baş tacıdır” şiarıyla başaracağımız Üretim Devrimiyle aşmakta kararlıyız.
  8. Üreten ve Birleşen Türkiye kararımız kesindir!

Ne ABD ne de başka bir güç Türk milletini bölemez! Atomu parçalayabilirler, ancak Türkiye’yi parçalayamazlar!Tek Devlet, Tek Millet, Tek Vatan, Tek Bayrak kararlılığımıza kimse  dokunamaz!”

 

386 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır

Warning: file_get_contents(): http:// wrapper is disabled in the server configuration by allow_url_fopen=0 in /home/gccezzjx/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/lib/kurlar.php on line 38

Warning: file_get_contents(http://api.habermatik.net/v3/d/index.php): failed to open stream: no suitable wrapper could be found in /home/gccezzjx/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/lib/kurlar.php on line 38
DOLAR
EURO
BIST
ALTIN

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle