Hoşgeldiniz  
..................................................... ..................................

UNESCO Dünya Miras Listesi’ndeki Letoon ile Xanthos Antik Kenti’nde Foto Safari

Erkan Ilik | 27 Ekim 2021 | Genel, Güncel, Kültür, Turizm A- A+

Türkiye Turizm Tanıtma ve Geliştirme Ajansının (TGA) desteği, Türkiye Tanıtma Platformu (TUTAP), Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED), Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği (TUYED) iş birliğinde düzenlenen, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın da destek verdiği Photo (Foto) Safari kapsamında UNESCO Dünya Miras Listesi’ndeki Letoon ile Xanthos Antik Kenti fotoğraflandı.

Türkiye’deki kültürel, tarihi ve doğal zenginliklerin tanıtımı amacıyla gerçekleştirilen ve 17 UNESCO mirasını kapsayan etkinlik kapsamında Fethiye’ye gelen fotoğrafseverler, UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan “Likya medeniyetinin dini merkezi” olan Seydikemer’deki Letoon Antik Kenti ile Xanthos Antik Kenti’ni fotoğrafladı.

Fethiye Tcaret ve Sanayi Odası’nın da  destek verdiği etkinlik ile hakkında bilgi veren Photo Safari Organizasyon Komitesi Başkanı Serdar Karaduman, projenin kültürel mirasların tanınırlığını artırmak amacıyla gerçekleştiğini vurgulayarak, “Photo Safari etkinliğimize fotoğraf sanatçıları ve fotoğraf sevdalılarını çağırıyoruz. Etkinliğe herkes katılabiliyor. Türkiye coğrafi olarak tarihi ve kültürel açıdan en zengin ülkelerden biri. Turizmi doğa, deniz, güneş olarak satıyoruz. Kültürel zenginliklerimizi ortaya çıkarmayı amaçlıyoruz. Amacımız kültür turizmine foto safariyi de ekleyerek alternatif bir turizm çeşitliliği yaratmak. Burada çekilen fotoğraflar, dereceye girenler ya da sergileme ödülü alanlar Türkiye’nin tanıtımında kullanılacak.” diye konuştu. Karaduman, çekimler bittikten sonra eserlerin sergileneceğini dile getirdi.

1263 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır

Warning: file_get_contents(): http:// wrapper is disabled in the server configuration by allow_url_fopen=0 in /home/gccezzjx/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/lib/kurlar.php on line 38

Warning: file_get_contents(http://api.habermatik.net/v3/d/index.php): failed to open stream: no suitable wrapper could be found in /home/gccezzjx/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/lib/kurlar.php on line 38
DOLAR
EURO
BIST
ALTIN

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle