Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Ukraynalılar Bağımsızlıklarının 31’inci Yıl Dönümünü Kutladılar

Erkan Ilik | 25 Ağustos 2022 | Genel, Güncel A- A+

Fethiye’de yaşayan Ukraynalılar, Ukrayna Rusya savaşının gölgesinde Ukrayna’nın bağımsızlığının 31’inci yıl dönümünde Zentara Beach Restaurantta  bir araya gelerek buruk bir şekilde kutladılar.

Fethiye’de yaşayan Ukraynalılar ,işgalin gölgesinde Sovyetler’den bağımsızlığının 31. yıl dönümünü buruk bir şekilde kutladılar. Yaklaşık 200 Ukrayna vatandaşının aileleri ile birlikte katıldığı gecede gündem Ukrayna ve Rusya arasındaki savaş olurken, geceye katılanlar gecenin geç saatlerine kadar eğlendiler.

Ukrayna bağımsızlığının 31. yıl dönümü hakkında konuşan Valentina Kadıoğlu,” 27 senedir Türkiye’de yaşıyorum. Aslen Ukraynalıyım. Bugün bizim 31. yıl dönümümüz. Ukrayna bağımsızlığını kazandığından itibaren. Bugün Kaş’tan Antalya’ya tüm Türkiye’de Ukraynalılar toplanıp etkinlik yapıyorlar. Biz de Fethiye’de toplandık. Yaklaşık 100 aile var. Kişi olarak 150-200 kişi toplandık. Yiyoruz, içiyoruz eğleniyoruz ama kalbimiz Ukrayna’da tabiki. Biran önce savaşın bitmesini bekliyoruz’’ dedi. Haber-Hakan AYKIRI

42 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle