Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Uçurtma Şenliği’ne Yoğun Katılım Oldu

Erkan Ilik | 09 Haziran 2022 | Genel, Güncel A- A+

Fethiye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından organize edilen çevre haftası programı “Gaza Basma Pedala Bas” ve “Uçurtma Şenliği” etkinlikleri ile devam etti. Fethiye Kaymakamı Alper Balcı, Başkan Yardımcısı Sabri Oğuz Bolelli ve birçok sporsever, Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi’nden (FBKM) Şehit Fethi Bey Parkı’na bisiklet ile geçtiler. Uçurtma Şenliği’ne Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca da katılım sağladı.

Çevre Haftası dolayısıyla düzenlenen etkinlikler kapsamında Uçurtma Şenliği, Şehit Fethi Bey Parkı’nda yapıldı. Kaymakam Alper Balcı ve Başkan Yardımcısı Sabri Oğuz Bolelli, “Gaza Basma Pedala Bas” etkinliğinin ardından Şehit Fethi Bey Parkı’na geçiş yaptılar. Şehit Fethi Bey Parkı’nda gökyüzünü dolduran yüzlerce uçurtma renkli görüntüler ortaya çıktı. Uçurtma Şenliği’nde Fethiye Kaymakamı Alper Balcı ve Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca da uçurtma uçurdular. Belediye Başkanı Alim Karaca tarafından öğrencilere ödüller takdim edildi. Çocuklarla tek tek ilgilenen Karaca, minik misafirlerinin fotoğraf çektirme isteğini de kırmadı.

Söyleşiler Yapıldı
Uçurtma Şenliği’nin ardından İklim Aktivistleri ve Kent Çöpçüsü söyleşileri yapıldı. Söyleşilerin bunlarla sınırlı kalmadı. Şehit Fethi Bey Parkı’nda gün boyu devam eden etkinlikler, DEKAMER Deniz Kaplumbağaları Hastanesi / Denizlerin ve Canlıların Korunması söyleşisi ile devam etti.

Minikler Kuş Cenneti’ni Ziyaret Etti
Söyleşi programının ardından Kuş Gözlem Etkinliği, Çalış’taki Kuş Cenneti’nde gerçekleştirildi. Minik öğrenciler Kuş Cenneti’ne götürüldü. Bu alan ve kuşlarla ilgili minik katılımcılara bilgiler aktarıldı.

90 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle