Hoşgeldiniz  
..................................................... ..................................

Şoför Esnafı Zam Talebinde Bulundu

Erkan Ilik | 25 Ekim 2021 | Genel, Güncel A- A+

Türkiye’de hem petroldeki fiyat artışı, hem de Türk Lirası’nın (TL) dolar karşısında hızla değer kaybetmesi yüzünden yüksek akaryakıt fiyatları ile karşı karşıya kalan şoför esnafı, taşıma ücretlerinde zam talep ediyor. Fethiye Şoförler Odası Başkanı Şaban Taşar, “ Pandemi süreci ve ardından da yaşanan yüzde 25’lere varan akaryakıt zamları sonucu şoför esnafı olarak çok mağdur oluyoruz. Bu anlamda yolcu taşıma tarifelerinde değişiklik yapılmasını  ve yüzde 25’lik zam uygulanmasını istiyoruz” dedi.

Son günlerde yüzde 25’lere varan art arda akaryakıt zamları ile birlikte zor günler geçiren şoför esnafı, dayanacak güçlerinin kalmadığını belirterek” Muğla Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi Müdürlüğünden taşıma tariflerine yüzde 25 zam uygulamalarını istiyoruz. Artık son demlerimizi yaşıyoruz. Dayanacak takatimiz kalmadı” ifadelerinde bulundular.

Pandemi sürecinin ardından art arda gelen mazot zamları ile birlikte zor günler geçirmekte olduklarını ifade eden Fethiye Taksiciler Kooperatifi Başkanı Çağdaş Kocayiğit, “Pandemi süreci ile birlikte son iki yıldır şoför esnafı olarak ciddi sorunlar yaşıyoruz. Aylarca kontak çeviremeyen arkadaşlarımız var. Turizm sezonu dedik. Onda da yabancı turistin pandemi nedeni ile ülkemize gelmemesinden dolayı umduğumuzu  bulamadık. Son günlerde de art arda gelen akaryakıt zamları ile birlikte belimiz daha da büküldü. Gerçekleşen zamlar yüzde 25 rakamlarını buldu. Maliyetlerimiz ket ve kat artarken, girdilerimizde kat ve kat düştü. Biz çoluğumuzu çocuğumuzu direksiyon başında kazandığımız gelir ile doyurmaya çalışıyoruz. Bu anlamda da yetkililerimizden sesimizi duymalarını ve ulaşım ücretlerine zam yapılmasını talep ediyoruz” dedi.

Gazetemiz muhabirinin konu ile ilgili sorularına cevap veren Fethiye Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Şaban Taşar’da açıklamasında “Son günlerde başta akaryakıt fiyatları olmak üzere şoför esnafımızın giderlerindeki artışlar zor günler den geçen esnaflarımızı  daha da zor duruma soktuğu tartışılmaz bir gerçektir. Yürütmekte olduğumuz taşımacılık hizmetlerini sürdürebilmek adına İlimiz genelinde tüm Şoförler Odaları Başkanları  olarak Muğla Esnaf Odaları Birliği Başkanlığı önderliğinde  Muğla Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığından yolcu taşıma fiyatlarına yeni bir güncelleme talebinde bulunduk. Sonucunun tüm Şoför Esnafımıza hayırlı olmasını temenni ederim” dedi.

İstenen bu zam konusunda vatandaşlardan da destek beklediklerini belirten Başkan Taşar, “Biz ekmeğimizi direksiyon başında kazanan insanlarız. Zaten pandemi süreci ile birlikte iki yıldır zor günler geçiriyoruz. Birde art arda gelen bu zamlar sonucu daha da zora girdik. Ve bu işin içinden çıkamayacak hale geldik. Akaryakıt yapılan üst üste zamlar nedeniyle taşıma ücretlerine fiyat artışı alamadığımız takdirde;araçlarımızda eleman çalıştıramayacağız. Başta akaryakıt gideri olmak üzere sigorta, bağkur ve araç muayene ve yedek parça ücretlerindeki artışlar nedeniyle soför esnafımız zor günler yaşamakta” dedi.

 

199 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır

Warning: file_get_contents(): http:// wrapper is disabled in the server configuration by allow_url_fopen=0 in /home/gccezzjx/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/lib/kurlar.php on line 38

Warning: file_get_contents(http://api.habermatik.net/v3/d/index.php): failed to open stream: no suitable wrapper could be found in /home/gccezzjx/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/lib/kurlar.php on line 38
DOLAR
EURO
BIST
ALTIN

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle