Hoşgeldiniz  
..................................................... ..................................

Fethiye’de Aşılama Oranı Yüzde 90’a Ulaştı

Erkan Ilik | 25 Ekim 2021 | Genel, Güncel, Sağlık A- A+

Fethiye’de Kovid-19 rakamlarına ilişkin, Tedavi için hastaneye yatan vatandaşların yaklaşık yüzde 90’ının  tam aşılı olmayan kişilerden, vefat edenlerin yüzde 90’ınında  aşı olmamış veya aşıları eksik kişilerden oluştuğu öğrenildi.

Fethiye’de yeni tip koronavirüs (Covid-19) ile mücadelede aşılama oranı yüzde 90’a ulaştı. Fethiye Devlet Hastanesi dahil olmak üzere ilçe genelinde 8 noktada Covid-19 aşı yapımının devam ettiği öğrenilirken Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, “İlçemizde aşılama çalışması yüzde 90’a ulaştı. Fakat bu sayı yeterli değil. Biz yüzde yüze ulaşmak istiyoruz. Özellikle genç kardeşlerimden aşı olmaları yönünde ricada bulunuyorum”  dedi.

Türkiye genelinde vaka sayıları 27- 28 Bin arası değişirken, günlük vefat sayıları da 200 civarında seyrediyor. Fethiye Devlet Hastanesinde ise tedavi gören hasta sayısının ise 24 olduğu öğrenilirken, tedavi gören bu vatandaşların 9’u yoğun bakım ünitesinde tedavi görüyor.

Yetkililerden edinilen bilgiye göre Fethiye’de Kovid-19 rakamlarına ilişkin, Tedavi için hastaneye yatan vatandaşların yaklaşık yüzde 90’ının  tam aşılı olmayan kişilerden, vefat edenlerin yüzde 90’ınında  aşı olmamış veya aşıları eksik kişilerden oluştuğu öğrenildi.

Özellikle genç nesli aşı olmaya davet eden Kaymakam  Eyüp Fırat ise, “Covid 19 aşılama oranında ilçe olarak çok iyi durumdayız. İyi durumdayız ama yeterli değil. Biz yüzde yüz istiyoruz. Buradan genç kardeşlerime belli bir yaşın üzerinde ki kardeşlerimizin tamamı aşılı o seviyede yüzde yüzlere yakınız. Ama genç kardeşlerimiz ile biraz eksiklerimiz var. Ben  genç kardeşlerimi de hızlı bir şekilde aşı noktalarına bekliyorum. İlçemizde  birçok noktada aşı noktamız var.  Neredeyse hiç bekleme olmadan aşı yapıyoruz. Yeter ki kardeşlerimiz gelsinler” ifadelerinde bulundu.

417 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır

Warning: file_get_contents(): http:// wrapper is disabled in the server configuration by allow_url_fopen=0 in /home/gccezzjx/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/lib/kurlar.php on line 38

Warning: file_get_contents(http://api.habermatik.net/v3/d/index.php): failed to open stream: no suitable wrapper could be found in /home/gccezzjx/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/lib/kurlar.php on line 38
DOLAR
EURO
BIST
ALTIN

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle