Hoşgeldiniz  
..................................................... ................................................

Şehit Orman Personelleri İçin Lokma Hayrı Yapıldı

Erkan Ilik | 25 Mart 2022 | Genel, Güncel A- A+

Seydikemer Orman İşletme Müdürlüğü tarafından yangınlarda şehit düşen orman personelleri için mevlit okutulup lokma döktürüldü.

Seydikemer Orman İşletme Müdürlüğü, yangınları söndürme çalışmalarında şehit düşen orman personellerini unutmadı. 2021 yılının yaz aylarında tüm Türkiye’yi etkileyen orman yangınlarının acısı kalplerdeki tazeliğini koruyor.

Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük orman yangınları olarak tarihe geçen orman yangınları 28 Temmuz’da başladı. 15’i büyük olmak üzere çıkan 299 orman yangını 12 Ağustos 2021 itibarıyla Muğla’nın Köyceğiz ilçesindeki yangının da tamamen kontrol altına alınmasıyla son bulmuştu. Seydikemer’i de etkileyen orman yangınlarını söndürmek için karadan ve havadan müdahale edilmiş, adeta Kurtuluş Savaşı verilmişti.

Muğla’yı ve Seydikemer’i küle çeviren orman yangınlarında şehit düşen orman personelleri ve tüm şehitler içinSeydikemerYeni Camii’nde mevlit okutulup dualar edildi. Ayrıca Cuma Pazarı girişinde lokma hayrı yapıldı. Lokma hayrına; Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Seydikemer Belediye Başkan Yardımcıları Ramazan Kaynak, Mustafa Karakuş, Seydikemer Orman İşletme Müdürü Turan Çiğnaklı ve Orman İşletme personeli katıldı.

“Ormanlarımız Milli Servetimizdir”

Orman İşletme Müdürü Çiğnaklı ile bir süre sohbet eden Başkan Otgöz burada yaptığı konuşmada orman yangınlarına müdahale ettiği sırada şehit düşen tüm orman personellerine rahmet diledi. 2021 yılında yaşanan orman yangınları nedeniyle Türkiye’nin çok zor zamanlar yaşadığını kaydeden Başkan Otgöz; “Ormanlarımız milli servetlerimizdir. Milli servetimizi korumak ve gelecek nesillere yeşil bir dünya bırakmak için daha dikkatli ve özenli olmamız şart. Antalya’nın Manavgat ilçesinde başlayan daha sonraki süreçte Muğla’mızda da çıkan orman yangınları sırasında adeta yüreğimiz ağzımızdaydı. Gece gündüz uyumadan yangın söndürme çalışmalarına katıldık. Vatandaşlarımızın, orman personellerimizin üstün mücadelesi sonrası yangınlar kontrol altına alınabilmişti. Bu süreçte Türkiye’nin her yerinden Seydikemer’imiz de olmak üzere yangın bölgelerine yardımlar yağdı. Yangın söndürme çalışmalarına katılamayan vatandaşlarımızın manevi desteğini burada derinden hissettik. 7’den 77’ye herkesin yüreği burada attı. Allah bir daha böyle bir yangın ülkemize göstermesin” diye konuştu.

25 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle