Hoşgeldiniz  
..................................................... ................................................

Şehir Plancısı Öğrencileri Seydikemer’i İnceledi

Erkan Ilik | 16 Mart 2022 | Genel, Güncel A- A+

Çankaya Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü Öğr. Gör. Hakan Ünlü ve Öğr. Gör. Dr. Can Gölgelioğlu öğrenciler ile birlikte Seydikemer’i inceledi.

Çankaya Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü öğrencileri, Öğr. Gör. Hakan Ünlü ve Öğr. Gör. Dr. Can Gölgelioğlu ile birlikte Seydikemer’i ziyaret etti. İlçeye yönelik araştırma yapan ve bilgi toplayan öğrenciler, geleceğe yönelik planlama çalışmalarına temel oluşturabilecek bilgileri derledi.

Seydikemer’inmimari, sosyokültürel, coğrafi ve ekonomik özelliklerini yerinde incelemek üzereilçeye gelen öğrenciler ve Öğr. Gör. Hakan Ünlü, Öğr. Gör. Dr. Can Gölgelioğlu, ilk olarak Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz’ü makamında ziyaret etti.

Seydikemer’in tarihi, sosyokültürel yapısı ve ekonomisi hakkında ziyaretçilere bilgi veren Başkan Otgöz, öğrencilerin merak ettiği sorulara da cevap verdi. Seydikemer’in kadim bir kültüre sahip olduğunu anlatan Başkan Otgöz, Likya Döneminden kalan Antik Şehirlerin ilçeye fantastik bir hava kattığını kaydetti. Mimari bakımdan incelenmeye değer eserlerin Seydikemer’de yer aldığını kaydeden Başkan Otgöz, Öğr. Gör. Hakan Ünlü, Öğr. Gör. Dr. Can Gölgelioğlu ve Mimarlık Fakültesi öğrencilerine çalışmalarında başarılar diledi.

Başkan Otgöz’ün misafirperverliğinden dolayı teşekkür eden Öğr. Gör. Hakan Ünlü ve Öğr. Gör. Dr. Can Gölgelioğlu, öğrenciler için saha çalışmalarının ne kadar önemli olduğunu anlatıp, Seydikemer’e hayran kaldıklarını ifade ettiler.

Başkan Yakup Otgöz’ün ziyareti sonrası arazi incelemelerinde bulunmak üzere belediyeden ayrılan Öğr. Gör. Hakan Ünlü, Öğr. Gör. Dr. Can Gölgelioğlu ve Mimarlık Fakültesi öğrencileri ilçede gün boyu araştırmada bulundular.

 

43 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle