Hoşgeldiniz  
..................................................... ................................................

Afet Gönüllülerine Sertifikaları Verildi

Erkan Ilik | 16 Mart 2022 | Genel, Güncel, Manşet A- A+

Fethiye Belediyesi ve Fethiye Mahalle Afet Gönüllüleri işbirliğinde gerçekleştirilen afet bilinçlendirme eğitimleri devam ediyor. Bu kapsamda Mahalle Afet Gönüllüleri ekiplerince 36 Saatlik Hafif Arama Kurtarma eğitimlerinin tamamlanmasının ardından, Fethiye Belediyesi Jeoloji Mühendisi Serhat Karagöz tarafından gönüllülere sertifika takdim edildi.

Mahalle Afet Gönüllüleri Ekip Lideri Ercan Kolcu, amaçlarının Fethiye’de bulunan Mahallelerde Afet Farkındalığının arttırılmasına yönelik eğitimlerin verilmesi, burada duyarlı olduğu görülen vatandaşların 36 saatlik temel eğitimlerle bilinçlendirilerek ve resmi kurumlarımızın katkı ve destekleri ile donatılarak yerelde afetlere ilk müdahale kapasitelerinin arttırılması olduğunu vurguladı.

Kolcu, “Geçen sene Fethiye Belediyesi ve Kent Konseyinin öncülüğünde eğitimleri yapılan bu ekip kısa zamanda kendini geliştirmiş, ulusal akreditasyona müracaat etmiş, kendi içinden eğitmenler çıkartmış, Fethiye’de ve çevresinden yeni gönüllüler aralarına katarak ekibini çoğaltmayı başarmış, bu gönüllüleri eğitebilecek imkan ve kabiliyete yükselmiştir” dedi.

92 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle