Hoşgeldiniz  
................................................

Pehlivanlardan Güreşin ve Güreşçinin Ağasına Ziyaret

Erkan Ilik | 23 Haziran 2022 | Genel, Güncel, Spor A- A+

1-3 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek olan ve bu yıl 661’incisi yapılacak olan Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerine hazırlanan Fethiye’li güreşçiler, güreşin ve güreşçinin ağbisi, 27’nci ve 28’inci dönem Seydikemer geleneksel Yayla Seki Yağlı Güreşlerinin  Ağası  Akdenizli Grup sahibi iş adamı Önder Akdenizli’yi ziyaret ettiler. Oldukça samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette Fethiye’li güreşçilerden Tarihi Kırkpınarda başarı beklediğini ifade eden Önder Akdenizli, “Akdenizli Grup ailesi olarak her zaman sporun ve sporcunun yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Dünyanın en eski spor organizasyonlarından sayılan Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin 661.’si 1-3 Temmuz tarihleri arasında Sarayiçi Er Meydanı’nda gerçekleşecek. Bu büyük organizasyonda başarı elde etmek amacıyla Fethiye’li güreşçiler de başarı elde etmek amacıyla çalışmalarını sürdürüyorlar. Güreş meydanlarının Fethiye’li tek başpehlivanı Ali Yanatma beraberinde güreş sporcuları Alpaslan Güçlü ve Tolga Topçu ile birlikte 27’nci ve 28’inci dönem Seydikemer geleneksel Yayla Seki Yağlı Güreşlerinin  Ağası  Akdenizli Grup sahibi iş adamı Önder Akdenizli’yi ziyaret ettiler. Ziyarette güreşçilere Fethiye Güreş İhtisas Kulübü Derneği Başkanı ve eski başpehlivanlardan Yüksel Topçu’da güreşçilere eşlik etti.

Oldukça samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette, her zaman güreşin ve güreşçinin destekçisi olmaya devam edeceklerini belirten Seydikemer geleneksel Yayla Seki 27’nci ve 28’inci dönem Yağlı Güreşlerinin  Ağası, Akdenizli Grup sahibi iş adamı Önder Akdenizli de, tüm güreşçilere Tarihi Kırkpınar Güreşlerinde başarılar diledi.

Bu yılki güreş sezonuna çok iyi hazırlandıklarını ifade eden Başpehlivan Ali Yanatma ise, “Tarihi Kırkpınar Güreşlerine sayılı günler kala bizde hemen hemen tüm hazırlıklarımızı tamamladık. İnşallah bu yıl güzel sonuçlar elde etmeyi hedefliyoruz. Bu anlamda her daim güreş sporunun ve güreşçinin yanında olan, maddi ve manevi destekleri ile ağbiliğini gösteren İş Adamı Önder Akdenizli ağbimizi ziyaret ettik. Katkılarından dolayı da kendisine teşekkür ediyoruz” ifadelerinde bulundu.  Haber-Hakan AYKIRI

15 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle