Hoşgeldiniz  

Orman İşletme Müdürlüğü’ndeki Soruşturma Devam ediyor

Erkan Ilik | 12 Ocak 2021 | Beldeler, Eğitim, Genel, Güncel, gundem, Siyaset, siyasi A- A+

Fethiye’de kamu kurumlarını zarara uğrattıkları iddiasıyla gözaltına alınan 16 şüpheliden 4’ü tutuklandı.

Fethiye KOM Grup Amirliğince Fethiye Orman İşletme Müdürlüğüne yönelik yürütülmekte olan dosya kapsamında “rüşvet”, “nitelikli dolandırıcılık” ve resmi belgede sahtecilik” suçlarıyla ilgili gözaltına alınan 16 şüpheliden 4’ü tutuklandı. Tutuklananlar arasında Fethiye Orman İşletme Müdürü G.Z’nin  de olduğu öğrenilirken Orman İşletme Şefi M.A, Orman Muhafaza Memuru B.A. ve Kooperatif Başkanı R.G.  Seydikemer Eşen Kapalı Cezaevine sevk edildiler.

Aralarında Orman İşletme Şefi, Kooperatif Başkanı, Orman Muhafaza Memurları ve işçilerinde olduğu şüphelilerin devleti 2 Milyar 138 Milyon 492 Bin TL zarara soktuğu öğrenilirken, soruşturmanın çok yönlü sürdüğü öğrenildi.

Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada; “Fethiye Cumhuriyet Başsavcılığından alınan talimatla, Fethiye KOM Grup Amirliğimizce Fethiye Orman İşletme Müdürlüğüne yönelik yürütülmekte olan Rüşvet, Nitelikli Dolandırıcılık ve Resmi Belgede Sahtecilik, suçlarından yürütülen Dosya kapsamında aralarında Orman Muhafaza Memurları-Şefleri-Müdürünün de bulunduğu 16 Şüpheliye işlem yapılmış, Adli makamlara 12.10.2020 günü sevkedilen G.Z.(Orman İşletme Müdürü), M.A.(Orman İşletme Şefi), B.A (Orman Muh. Mem.) ve R.G (Kooperatif Başkanı) tutuklanmıştır. Devam eden soruşturma kapsamında OGM Başmüfettişlerince koordineli yapılan araştırmalar sonucu 13 şüpheli daha tespit edilmiş düzenlenen raporda; Nakliye tezkerelerinde yapılan usulsüzlükler (1.448.918 M3 fazla ağaç kesimi), Verim yüzdesi hesaplamalarında yapılan usulsüzlükler, Orman bakım çalışmalarında yapılan usulsüzlükler, Kaçak meşe ağacı kesiminde yapılan usulsüzlükler ve Kozalak alımında yapılan usulsüzlükler olmak üzere toplam Kamu Zararının 2.138.492.00₺ olduğu tespit edilmiştir. Kamu zararına neden olan şüpheliler hakkında yürütülen soruşturma kapsamında; Ö.B.(Orman İşletme Şefi), M.K. (Kooperatif Başkanı), E.A. (Orman Muh. Mem.), V.B. (Orman Muh. Mem.), Z.A. (Orman Muh. Mem.), B.S. (Orman Muh. Mem), S.S. (Traktör şoförü-İşçi) ve S.B. (Mevsimlik Orman İşçisi) isimli şüpheliler hakkında Grup Amirliğimizce işlem yapılmış dosya ikmalen gönderecektir. 12.01.2021 günü yapılan çalışmalarda dosya savcısının talimatları doğrultusunda; M.K. (Kooperatif Başkanı), M.U. (Firma Sahibi), Y.T. (Orman Muh. Mem.), B.Ç. (Orman Muh. Mem.) ve O.S. (Orman Muh. Mem.) yakalanarak aynı suçlardan gözaltına alınmış, 13.01.2021 günü mevcutlu hazır edilmesi talimatı alınmıştır.” ifadeleri yer aldı.

 

610 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,4736
EURO 9,0793
BIST 10,2125
ALTIN 444,61

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle