Hoşgeldiniz  

KAYAKÖY’DEKİ TARİHİ KİLİSELER RESTORE EDİLECEK

Erkan Ilik | 12 Ocak 2021 | Beldeler, Eğitim, Genel, Güncel, gundem, Kültür, Sağlık, Siyaset, siyasi A- A+

AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk; Fethiye’nin Kayaköy Mahallesinde bulunan  tarihi kiliselerin restorasyonu  ve turizme kazandırılması konusunda açıklama yaptı.  Öztürk açıklamasında; tarihi Kayaköy’de bulunan aşağı ve yukarı olarak adlandırılan kiliselerin restorasyon işlemi ile ilgili çalışmalarının başlatılacağını  ifade etti.

AK Parti Fethiye İlçe Başkanı  Turgay Öztürk açıklamasında “Sayın bakanımız daha önce burayı ziyaret ettiği zamanda vekillerimiz il başkanımız sürekli gündeme getirmişlerdi. En son her iki milletvekilimiz de Fethiye’ye geldiği zaman da bu konuyu tekrar gündeme getirdik hem buradaki antik tiyatronun hem de Kaya’daki kiliselerin restorasyonu ile ilgili Vekilimiz Mehmet Yavuz Demir  o akşam kültür ve turizm bakanımızı aradı ve konuyu görüştü. Yelda Erol Gökcan  vekilimiz de kongrenin ardından yaptığımız ziyaretlerde de bunu gündeme getirmiştik. İl başkanımızla da yaptığımız toplantılarda ve istişarelerde hep bu konuyu gündeme getirdik. Nihayetinde bakanlığımız bir talimat verdi ve biliyorsunuz valilik bünyesinde YİKOB var orada kaymakamımız bulunuyor başkan olarak bakanlığın talimatıyla valilik de uygulamayı başlatarak çalışma başlatmış oldu şuanda. İnşallah bu anıtlar ve röleve çalışmaları fiyatlandırma yapacaklar onların detaylı çalışmaları bittiği zamanda ihaleye çıkılacak.

Bu ihaleyi ya YİKOB yapar ya da kültür turizm bakanlığı yapabilir. Zaten öncelikle buradaki çalışmanın maliyetini çıkartılması neler yapılabilir bunun çıkartılması gerekiyor. Tabi böyle bir tesis yaparken mülkiyet konusunda da bir analiz inceleme gerekiyor öncelikle mülkiyeti kültür bakanlığında mıdır valilikte midir diye. Tahmin ediyorum ki bu çalışmaların sonuçlarını biz 1-2 ay içinde rakamsal olarak alırız. Tahminen de 6 ay içinde de bu iş neticelenmiş olur diye düşünüyorum” dedi.(HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ)

2211 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,4126
EURO 9,0363
BIST 10,1620
ALTIN 441,98

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle