Hoşgeldiniz  
..................................................... ................................................

Okul İhtiyaçları İçin Kermes

Erkan Ilik | 12 Mayıs 2022 | Eğitim, Genel, Güncel A- A+

Fethiye Şehit Sümer Deniz Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından her yıl düzenlenerek geleneksel hale getirilen ve bu yıl tekrarı yapılan  dayanışma kermesine ilgi büyük oldu. Gıda ve hediyelik ürünlerin satıldığı kermesin gelirinin, okuldaki ihtiyaçlar için kullanılacağı öğrenildi.

Her yıl bu aylarda gerçekleşen ve geleneksel hale getirilen Fethiye Şehit Sümer Deniz Anadolu İmam Hatip Lisesi dayanışma kermesi okul bahçesinde gerçekleşti. Kermese okul idarecileri, okul aile birliği, öğretmen ve öğrenci velilerin bir araya gelerek düzenledikleri kermese vatandaşlar  adeta akın etti.Kermesten elde edilecek gelirle hem okul ihtiyaçları karşılanacak hem de ihtiyaç sahibi öğrencilerin ailelerine yardımda bulunacak.

Geleneksel Dayanışma Kermesine AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk ve yönetimi, İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya, İlçe Müftüsü Kamil Oktay, Devlet Hastanesi Başhekimi Yavuz Okulu, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Geleneksel kermesin asıl amacının okul öğretmenleri ile öğrenci velilerinin kaynaşmasına vesile olmak olduğunu belirten Fethiye Şehit Sümer Deniz Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Tayyip Durak “Buradan gelen maddi desteğin ihtiyaç sahibi okul öğrencilerinin ihtiyaçlarını karşılamak ve diğer öğrencilerimizin de daha iyi şartlarda eğitim görmelerini sağlamak içindir. Öğretmen ve öğrenci velilerimizin yaptığı yöresel yemeklerimizin burada büyük rağbet gördüğünü görüyoruz. Doğrusu bu kadar yoğun geçeceğini beklemiyorduk” diye konuştu.

Fethiye Şehit Sümer Deniz Anadolu İmam Hatip Lisesi  Müdürü Hüseyin Omaç ise,  “Bugün burada güzel bir etkinlik düzenliyoruz. Etkinliğimizin asıl amacı bir muhabbetin oluşmasına vesile olmaktır. Okulumuzun öğrencilerini, öğretmenlerini, öğrenci velilerini bir araya getiriyor, kaynaşmalarını sağlayıp, aralarındaki muhabbeti geliştirmeye çalışıyoruz. Biz bu etkinliği ticari kaygılarla değil dayanışmayı arttırmaya ve kaynaşmaya yönelik yapıyoruz. Elde edilen geliri de okulumuzun bazı ihtiyaçları ve ihtiyaç sahibi öğrencilerimiz için aktarılacaktır” dedi. Haber-Hakan AYKIRI

18 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle