Hoşgeldiniz  
..................................................... .................................................... ...............................................

Muğla Siyaseti Duayenini Kaybetti

Erkan Ilik | 27 Ağustos 2021 | Genel, Güncel, Kültür, Sağlık, Siyaset A- A+

18.Dönem Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Milletvekilliği yapmış kendi ismiyle anılacak duruşa sahip, Beşkazalı “Tufan Amca”yı kaybettik. 80 yaşında hayata veda eden Tufan Doğu, Cumhuriyet Halk Partisi ve Sosyal Demokrat Halkçı Parti de çok aktif görev almış Muğla siyasetinde örnek teşkil etmişti. Bir süredir rahatsızlığı devam eden Tufan Doğu 80 yıllık ömründe birçok ismin siyaset sahnesinde önünü açmıştı. Cumhuriyet Halk Partisi geçmiş dönem Fethiye İlçe Başkanı Emrah Doğu ve Kerem Doğu’nun amcası Tufan Doğu 28 Ağustos Cumartesi günü Muğla merkez Kurşunlu Camii’nde öğleyin kılınacak cenaze namazının ardından Muğla Şehir Mezarlığında toprağa verilecek. Fethiye ve Beşkaza gazeteleri ailesi olarak Tufan Doğu’ya Allah’tan rahmet kederli ailesine başsağlığı diliyoruz.

Tufan Doğu Kimdir?

Sporcu, siyaset adamı, milletvekili 1941, Köyceğiz / Muğla doğumlu. Ortaöğrenimini Fethiye’de tamamladı. Fethiye ve Muğla’da futbol oynadı. Muğlaspor’un kurucuları arasında yer aldı. 1968’de, yayımını 1990’lara kadar sürdürecek olan İlkadım gazetesini satın aldı. 1975’te Anadolu Basın Birliği’nin kurucu Genel Başkanlığını yaptı. 1987 yılında Milletvekili seçildi. Evli, 2 çocuk babasıdır.

1319 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 8,8689
EURO 10,4740
BIST 12,1977
ALTIN 499,21

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle