Hoşgeldiniz  
.................................................................................. ...................................................................

MUÇEP “BU İNŞAATA İZİN VERİLMEYECEĞİNE İNANIYORUZ”

Erkan Ilik | 15 Ekim 2020 | Genel, Güncel, gundem, Kültür, Mugla, Siyaset, siyasi A- A+

MUÇEP “BU İNŞAATA İZİN VERİLMEYECEĞİNE İNANIYORUZ”
Muğla Çevre Platformu  tarafından yapılan yazılı açıklamada; Bodrum Gümüşlük’te 1.Derecede Arkeolojik Sit Alanı’ndaki arazi içerisinde bulunan kazı evi ve inşaat faaliyetlerine Muğla Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu’nun yıkım kararı vermişti. Ancak inşaat sahibi aldığı yapı kayıt belgesini inceleme için Muğla Çevre Şehircilik Bakanlığı İl Genel Müdürlüğü Komisyonu’na yolladığı ifade edildi.
“HATIRLATMADA BULUNMAK İSTEDİK. SAYGILARIMIZLA”
Muğla Çevre Platformu Bodrum Meclisi adına açıklama yapan Gümüşlük Formu üyelerinden Bige Karan “Gümüşlük’te yaşayanlar tarafından Bodrum Cumhuriyet Baş Savcılığı’na 6 adet şikayet dilekçesi verildi. Muğla Valiliği’ne de bahse konu alanın 1. Derece sit alanı olması sebebi ile Sit Alanı ve Kıyı Koruma kanunu hükümlerine göre işlem yapılarak gerekli tapu düzenlemesinin yapılması için müracaat edildi. Bodrum Belediyesi ise çeşitli yasal müdahalelerde bulundu. En son da Muğla Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu’nun verdiği yıkım kararına istinaden, 14-15/ Ekim tarihlerinde Belediye ekipleri yıkımı gerçekleştireceklerdi. Ancak, inşaat yapan firmanın Yapı Kayıt Belgesinin geçerliliği için Muğla Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İl Müdürlüğü’ne gönderildiği ve bu nedenle de yıkımın durduğunu öğrenmiş bulunmaktayız. Ve şimdi Ç.Ş.B. İl Genel Müdürlüğü’ne sesleniyoruz ‘Yapı Kayıt Belgelerinin ücreti karşılığında isteyen her vatandaşa verildiğini biliyoruz. Bu da inşaat yapabileceğinin belgesi demek değildir. Sadece bir formalitedir. O nedenledir ki çevreyi korumakla yükümlü bir müdürlüğün bu inşaata izin vermeyeceğine inanıyoruz. Sayın yetkililer, burası 1.Dereceden Arkeolojik Sit Alanıdır. Bu anlamada anıtlar kurulu da yıkım kararını vermiştir. Sizlerin de bu karar doğrultusunda hareket edeceğinizden eminiz. Ancak, bazen sehven kararlarlar alınıp, geri dönülmez yollara girildiğine de şahit olduğumuzdan, müdürlüğünüze hatırlatmada bulunmak istedik. Saygılarımızla” dedi.(HABER MERKEZİ)

479 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 8,1997
EURO 9,6588
BIST 1,1781
ALTIN 502,35

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2020 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle