Hoşgeldiniz  
..................................................... .................................................... ...............................................

MOTOR YAĞI DEĞİŞİM NOKTASI İZİN BELGESİ

Erkan Ilik | 25 Ekim 2020 | Genel, Güncel, gundem, Mugla, Siyaset, siyasi A- A+

 

MOTOR YAĞI DEĞİŞİM NOKTASI İZİN BELGESİ
Fethiye Sanayi Esnafına ve tamirhanelere çağrıda bulunan Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir; motor yağı değişim noktası belgesi ile ilgili açıklamada bulundu. Başkan Soydemir yapmış olduğu açıklamada “Motor yağı değişim noktası izin belgesi, motor yağı değişimi yapan tamirhaneler, servisler ve akaryakıt istasyonlarında ve yağ değişimi yapılan işletmelerin 1 Ocak 2020 tarihinden itibaren almak zorunda oldukları belgedir. Motor yağı değişim noktası izin belgesi her işletme için ayrı olarak düzenlenmektedir” dedi.
Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir açıklamasında “1/1/2021 tarihine kadar 21/12/2019 tarihli ve 30985 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Atık Yağların Yönetimi Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın çevrimiçi programlarına kayıt olması ve izin belgesi almasının gerekmekte olduğu ve izin belgesi olmayan kuruluş, tesis ve işletmelerin motor yağı değişimi yapmasının mümkün olmayacağı ifade edilmektedir. Bu kapsamda motor yağı değişimi yapan tamirhane servis ve yağ değişimi yapan yıkamacı esnaflarımız tarafından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı sistemine girerek entegre çevre bilgi Sistemi/Atık Yönetim Uygulamasına kayıt olmaları oradan alacakları dilekçeyi doldurarak Muğla Şehircilik İl Müdürlüğüne başvuru yapmaları önemle duyurulur. Atık Yönetimi Yönetmeliği’nin 13’üncü maddesindeki hükümler doğrultusunda geçici depolama alanlarının kurulması başta olmak üzere ekte yer alan belgedeki yükümlülüklerin yerine getirilmesinin gerektiği önemle ifade edilmektedir. 1/1/2021 tarihine kadar başvurularınızı mutlaka sistem üzerinden yaptırmanız gerekmektedir” dedi.(HABER/FOTO-ŞULE UĞUR)

 

474 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 8,4396
EURO 10,0747
BIST 11,7707
ALTIN 492,32

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle