Hoşgeldiniz  
..................................................... ................................................

Milletvekili Girgin “Koylardaki Ranta İzin Vermeyeceğiz”

Erkan Ilik | 24 Mart 2022 | Genel, Güncel, Siyaset A- A+

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, “Muğla’nın kıyıları peşkeş çekilemez. MUÇEV’e ait bu yerlerin tamamının yerel yönetimlerin işletmesi lazım. Ama ne yazık ki  AKP iktidarının tek derdi kime nasıl peşkeş çekeriz” dedi.

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, Göcek’teki koylarda mapa ve şamandıra sistemi kurulmasını ve işletilmesini içeren, yapılacak ihaleyle ilgili açıklamada bulunarak “Bu ihale yerel yönetimlerden, derneklerden, ilgili odalardan ve halktan onay alıncaya kadar ertelenmelidir. Kıyılar halkındır, yağmalanmasına izin vermeyiz! Rant odaklı plansız ihalelerle kıyılarımız yağmalanıyor” dedi.

Milletvekili Girgin açıklamasının devamında, “Fethiye ve Dalaman’ın koylarına mapa ve şamandıra sistemi kurulması ve işletilmesi işinin özel şirketlere verilmesi yönündeki ısrarın sebebi nedir? Gerçekleşen Boynuzbükü, Osmanağa, Günlük ve İnceburun  koylarının ihalelerinin ardından Kille Bükü, Kille, Bedri Rahmi, Sıralıbük, Sarsala, Hamam, Binlik ve Martı koylarının ihalesi de 24 Mart’ta yapılacak.Fethiye,Göcek ve Dalaman’ın koyları Fethiyelilerin,Göceklilerin ve Dalamanlıların elinden alınıyor. Koyların birer rant kapısı olarak görülmesine karşıyız. Buna izin vermeyeceğiz.Vatandaşlarımızın kıyılardan eşit ve gönlünce yararlanabilmesi için tüm koylar yerel yönetimlere devredilmelidir” ifadelerinde bulundu.

81 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle