Hoşgeldiniz  
.................................................................................. ...................................................................

MİLAS’DA MEMBA KALİTESİNDE SU ÇEŞMELERDEN AKACAK

Erkan Ilik | 28 Eylül 2020 | Genel, Güncel, gundem, Mugla, Sağlık, Siyaset, siyasi A- A+

MİLAS’DA MEMBA KALİTESİNDE SU ÇEŞMELERDEN AKACAK
Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, tarımda modern sulamayı yaygınlaştırmak, toplulaştırma çalışmalarıyla tarım arazilerinden en yüksek faydayı sağlamak, musluklara sağlıklı ve içilebilir su ulaştırmak ve yerleşim yerleri ile tarım arazilerini taşkın risklerine karşı korumak için tüm gücüyle çalışırken, sürdürülebilir su yönetimi anlayışıyla da suyun her damlasına sahip çıkıyor.
MİLAS İÇMESUYU ÇALIŞMALARI ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR
Tarım ve Orman Bakanlığı, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından ülkemizin içme, kullanma ve sanayi suyu ihtiyacının önemli bir kısmı karşılanmaktadır. “Milas ve Yöresi İçmesuyu Temini Projesi” ile Muğla iline bağlı Milas ilçesi ve Beçin Mahallesinin 2045 yılına kadar içme-kullanma ve endüstri suyu ihtiyacının karşılanacağını açıklayan DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız, ‘ Tamamlanarak işletmeye açılan Akgedik Barajı’ndan yıllık 5 milyon m³ su temin edilecek olup içmesuyu isale hattı ve arıtma tesisi inşaatları tamamlandığında Milas İlçesi ve Beçin Mahallesinde yılda yaklaşık 100 bin kişiye ilave memba kalitesinde içmesuyu sağlanacağına dair ifadeler kullandı. Proje kapsamında 19.640 m isale hattı, 21.000 m³/gün kapasiteli içmesuyu arıtma tesisi, 2 adet içmesuyu deposu ve 1 adet terfi merkezi bulunduğu öğrenildi. Projenin su kaynağı olan Akgedik Barajında depolanan su ile aynı zamanda 14 bin 800 dekar tarım arazisinin sulanması sağlanmaktadır. Proje kapsamındaki içmesuyu arıtma tesisinde % 90 ve isale hattında %30 mertebelerinde gerçekleşme sağlanmıştır.(Haber Merkezi)

163 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 8,3465
EURO 9,6728
BIST 1,1649
ALTIN 504,34

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2020 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle