Hoşgeldiniz  
.................................................................................. ...................................................................

MİLAS BELEDİYESİNDEN İKİ GÜZEL KAMPANYA

Erkan Ilik | 28 Eylül 2020 | Eğitim, Genel, Güncel, gundem, Mugla, Sağlık, Siyaset, siyasi A- A+

MİLAS BELEDİYESİNDEN İKİ GÜZEL KAMPANYA
Milas Belediyesi ilçe genelinde Sosyal belediyecilik adına önemli projelere imza atmaya devam ediyor.
Milas Belediyesi Elden Ele, Hoş geldin Bebek, Bir Ömür Saadet, Bir Yastıkta Bir Ömür gibi ses getiren projelerinin ardından şimdide “Süt Kardeşim” ve Eğitime Destek Belediyeden” projelerini başlatıyor.
“Güçlü Çocuk Güçlü Gelecek” slagonu ile “Süt Kardeşim” projesini hayata geçiren Milas Belediyesi şimdilik İlçe merkezinde yaşan 3 ile 6 yaş arasındaki dar gelirli ailelerin çocuklarına haftada 2 litre süt dağıtıyor. Üreticiden alınan çiğ sütler ile hem dar gelirli ailelerin çocuklarının sağlıklı beslenmesi hem de Milas üreticisinin desteklenmesi sağlanıyor. Süt Kardeşim projesinden yararlanmak isteyenlerin daha önceden Milas Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğüne müracaat etmesi gerekiyor. Müdürlük ekiplerinin tespit ettiği aileler, verilen çek ile haftada 2 litre süt alabileceği açıklandı.
“EĞİTİME UZAKTAN DESTEK BELEDİYEDEN”
Milas Belediyesinin hayata geçirdiği bir diğer proje ise pandemi döneminde uzaktan eğitim alan öğrencilere yönelik. Proje kapsamında hayırsever vatandaşlar ile ihtiyaç sahipleri arasında köprü görevi üstlenen Milas Belediyesi, vatandaşlardan toplayacağı tablet ve bilgisayarları ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıyor. Başlatılan proje ile, Koronavirüs salgınıyla birlikte öğrenciler tablet ve bilgisayar üzerinden eğitim almaya başladığı bu günlerde evde eğitim görmesi gereken ama bilgisayar ve tableti olmayan çocuklara yardım edebilmek için başlatılan kampanya ile ikinci el ve sıfır bilgisayarlar ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen öğrencilere ulaştırılacak.
SÜT HER ÇOCUĞUN HAKKIDIR
“Süt her çocuğun hakkıdır” diyen Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat , “Bir eve süt girmiyorsa, bir çocuk süt içemiyorsa gelişiminde eksiklik var demektir. İşte bu nedenle Milas’ta her çocuk süt içebilsin diye ihtiyacı olan ailelerimizin evlatlarına ücretsiz dağıtacağız” dedi. Dünyayı ve ülkemizi etkileyen Covıd-19 salgını sonucu Mart ayından beri okullarda yüz yüze eğitimin verilemediğini belirten Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat “, Bu süre zarfında uzaktan eğitim modeliyle evlerinde bilgisayar başında eğitim görmesi gereken ama maddi imkansızlık nedeniyle bilgisayarı olmayan çocuklarımıza yardım amacıyla böyle bir kampanya başlattık. Hayırsever vatandaşlar ile ihtiyaç sahipleri arasında köprü görevi üstlenen Milas Belediyesi, vatandaşlardan toplayacağı tablet ve bilgisayarları ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıyor” dedi. (Haber Merkezi)

135 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 8,3465
EURO 9,6728
BIST 1,1649
ALTIN 504,34

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2020 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle