Hoşgeldiniz  
--------------------- ------------------- ------------------ ------------------

MAHALLE HALKI KURBAN KESTİ

Erkan Ilik | 08 Nisan 2021 | Genel, Güncel, gundem, Mugla, Siyaset, siyasi A- A+

Mahallelerindeki dere yataklarının temizlenmesinden dolayı memnuniyetlerini dile getiren mahalle halkı, kurban kesti.

Fethiye’nin Karaçulha ve Eldirek Mahallelerindeki dere yatakları, tam 18 yıl önce dönemin Karaçulha Belediye Başkanı Turan Kovancı döneminde temizlenmişti. Karaçulha Mahallesi Muhtarı Mustafa Gizli ve Eldirek Mahallesi Muhtarı Osman Köse’nin girişimleri ile Murt Deresine akan dere yatakları ve arkları  Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü  tarafından yaklaşık iki aydır temizleniyor. Her iki mahallenin vatandaşları, dere yataklarının temizlenmesinden dolayı bir araya gelerek kurban kestiler.

Eldirek Mahallesinde vatandaşlar tarafından kesilen kurban kesimi hakkında açıklamada bulunan  Karaçulha Mahallesi Muhtarı Mustafa Gizli, “Mahallemiz Karaçulha ve komşu mahallemiz Eldirek Mahallesinde dağlardan gelen yağmur suyunu toplayarak, Murt Deresine ulaştıran dere yatakları en son 18 yıl önce dönemin Karaçulha  Belediyesi Başkanı Turan Kovancı  döneminde temizlenmişti. Dere yataklarının uzun zamandan bu yana temizlenmemesi sonucu, yağmur suları taşarak tarım arazilerine girerek ürünlere zarar veriyordu. Bu anlamda Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğümüze  müracaat ettik. Sağ olsun yetkililerimizde bizleri kırmayarak bölgemizdeki sorunu çözdük. Bu anlamda Muğla Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Gürün’e, MUSKİ Müdürümüz Baki Ülgen’e tüm belediye çalışanlarına çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Dere yataklarının temizlenmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Eldirek Mahallesi Muhtarı Osman Köse ise, “Mahallemizde en büyük sorunlarımızdan bir tanesi bu dere yatakları idi. Çünkü bu dere yatakları, uzun zamandan bu yana temizlenmediği için kış aylarında mahalle halkımıza ve mallarına zarar veriyordu. Bu anlamda buradaki sıkıntılarımızı Muğla Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Gürün’e, MUSKİ Müdürümüz Baki Ülgen’e  ilettik. Onlarda bu talebimizi kabul etti ve derelerimiz temizlendi. Bu anlamda çok mutluyuz. Tüm  Muğla Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Gürün’e, MUSKİ Müdürümüz Baki Ülgen’e ve tüm belediye çalışanlarımıza çok teşekkür ederim” dedi.  Haber-Foto/Hakan AYKIRI

818 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 8,2364
EURO 10,0327
BIST 11,5532
ALTIN 484,91

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle