Hoşgeldiniz  

KÖŞE YAZISI SEDAT AKDAĞ ENERJİDE ÇOK İŞ VAR

Erkan Ilik | 23 Mart 2021 | Genel, Güncel, gundem, Kültür A- A+

ENERJİDE ÇOK İŞ VAR

 

Merhaba Değerli Okurlarım,

 

Benimde içerisinde bulunduğum enerji sektörünün bilinirliliği ve büyüklüğü ortada ve de oldukça rağbet gören bir sektör.

Daha önceki yazılarımda bahsettiğim gibi aslında bir bakıma Türkiye’nin ekonomisi açısından süregelen hem en büyük problemlerinden biri hem de son dönemlerde atılan adımlarla beraber ilerleyen zamanlarda Türkiye’nin seyrini büyük anlamda değiştirebileceği öngörülen bir sektör.

 

Hem yara hem deva anlayacağınız…

 

Türkiye şartlarında gençlerimiz için enerji sektörü değerlendirilmesi gereken büyük bir fırsat. Enerji sektörü diğer birçok sektör gibi şuan bir geçiş aşamasında.Hayatta ki fırsatlarda insanların önüne genellikle böyle zamanlarda gelir…

 

Bu sektörde bir kariyer yapma düşünceniz var ise bilmeniz gereken bazı noktalar var.

Öncelikle,

Bu sektörde çalıştığın takdirde kendini daima daha iyisini ve daha idealini nasıl yaratabilirim diye sorgularken bulman mümkün.

Bu sektörün büyüklüğü ve bilinirliliği ortada demiştik bu özellikler size iyi bir referans getiriyor doğru ancak iyi bir sektör oyuncusu ve referans sahibi olmak istiyorsanız sürekli bir araştırma ve değişim içerisinde olmalısınız.

Laf olsun diye söylemiyorum, enerji sektörü her detayı ayrı önem arz eden bir sektör.

Değişen piyasa koşullarına ve süreçlere hakim olmalı gündemi yakalarken ileriyi göz ardı etmeden her zaman alternatif bir b hatta c planınızın olması gerekmektedir.

Günümüzde her geçen gün gelişen teknoloji ile birlikte müşteri beklentilerinin artmasıyla beraber enerji sektöründe müşterilerin değişen ihtiyaçlarını da anlayan çözümler geliştirebilmeniz gerekiyor.

 

Türkiye’nin enerji alanında çalışacak özellikle de yenilenebilir enerji alanında çalışacak,ülke ekonomisinin ihtiyacı olan enerji projelerini geliştirebilecek,hayata geçirebilecek gençlere ihtiyacı var.Genç mühendislerimiz açısından da bir fırsat olan yenilebilir enerji sektörü kariyer hedeflemesi olarak büyük bir fırsat.Enerji sektörü çok karma bir endüstri bu sebeple yalnızca mühendislik anlamında da değil bu sektörün ekonomi,işletme gibi alanlardan da siz gençlere ihtiyacımız var.

 

 

HAFTAYA GÖRÜŞMEK DİLEĞİYLE…

 

 

2806 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 8,1550
EURO 9,7089
BIST 11,2284
ALTIN 457,33

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle