Hoşgeldiniz  

KARAYİĞİT, “ÜRETİCİLERİMİZ YASAKTAN MUAFTIR”

Erkan Ilik | 03 Aralık 2020 | Genel, Güncel, gundem, Mugla, Sağlık, Siyaset A- A+

Fethiye Ziraat Odası Başkanı Kenan Karayiğit, hafta sonu gerçekleşecek olan sokağa çıkma yasağından, Çiftçi Belgesi ve ÇSK  Belgesi olan üreticilerin yasaktan muaf olduğunu ifade etti.

Fethiye  Ziraat Odası Başkanı Kenan Karayiğit “Tarım ve Hayvancılık ile uğraşan, bitkisel ve hayvansal ürünlerin üretimi, sulanması, işlenmesi, ilaçlanması, hasadı, pazarlanması ve nakliyesinde çalışanlar 01.12.2020 tarihinde yayınlanan T.C. İçişleri Bakanlığı Genelgesinde sokağa çıkma yasağı istisnalar / muaf olan kurum ve kişiler arasında yer alarak sokağa çıkma yasağından muaf tutuldular” diye konuştu.

 

ÜRETİM HER KOŞULDA DEVAM EDECEK”

Fethiye Ziraat Odası Başkanlığının mesai saatlerinde değişiklik olduğuna da değinen Karayiğit, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü de unutmadı. Fethiye Ziraat Odası Başkanı Kenan Karayiğit; “Alınan son kararlar gereğince toplum sağlımız için 02.12.2020 Çarşamba gününden itibaren Odamızın mesai saatleri;Sabah 10:00 – 12:00,Öğlen 13:00 – 16:00, saatleri olarak düzenlenmiştir.Kontroller esnasında ÇKS (çiftçi belgenizi) ibraz etmeniz gerekmektedir. Ziraat odamızdan belgeyi alabilirsiniz. Kolluk kuvvetlerimize kontroller esnasında yardımcı olunmasını rica ederiz. Üretim her koşulda devam edecek. Özellikle böyle bir salgın hastalık döneminde gıdaya daha da ihtiyaç duyduğumuz bir dönemde, gayretle her koşulla mücadele ederek üretim yapan çiftçilerimize teşekkür ediyor, ürünlerinin ve kazançlarının bol bereketli olmasını diliyoruz” dedi.

ÇSK Belgelerinin ve Çiftçi Belgelerinin sadece sokağa çıkma yasağında lazım olmayacağını da vurgulayan Karayiğit, “ Hallerde üretmiş olduğumuz ürünleri bile satarken bu belgeler artık bize lazım. Bu belgeleri olmayan üreticilerimiz hallere giremeyecek ve ürünlerini satamayacaklar. Bu belgelerin çıkartılmasında hiçbir zorluk yok. Gelsinler odamıza üye olsunlar ve bu belgelerini çıkarsınlar. 10 dönüme kadar mahsulü olan üyelerimizden aylık sadece 48 TL yıllık aidat alıyoruz” ifadelerinde bulundu. (HABER/FOTO-ŞULE UĞUR)

 

255 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,4552
EURO 9,0188
BIST 10,1436
ALTIN 438,44

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle