Hoşgeldiniz  
..................................................... ................................................

Karadere İlkokulu Kütüphanesine Kavuştu

Erkan Ilik | 25 Mart 2022 | Eğitim, Genel, Güncel A- A+

Milli Eğitim Bakanlığı’nın Türkiye genelinde yürüttüğü ‘Kütüphanesiz Okul Kalmasın’ projesi kapsamında Karadere İlkokulu’nda kütüphane açılışı gerçekleşti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde, Milli Eğitim Bakanlığı’nın başlattığı “Kütüphanesiz Okul Kalmayacak” projesi kapsamındaKaradere İlkokulu yönetimi, hayırsever Ahmet Haznedar ile işbirliği yaptı. Kısa sürede tamamlanan çalışmalar sonucundaKaradere İlkokulu’nun kütüphane ihtiyacı giderildi.

Seydikemer’e bir kütüphane daha kazandıran proje sonucunda yapımı tamamlanan kütüphanenin açılışı törenle yapıldı. Kütüphane açılışına; Seydikemer Kaymakamı Yıldız Büyüker, Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Seydikemer Belediye Başkan Yardımcısı Ramazan Kaynak, Seydikemer İlçe Jandarma Komutanı J.Yüzbaşı Sadık Çetin, Seydikemer İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Abdullah Bulut, Eşen Karakol Komutanı Hakan Tur, Seydikemer İlçe Tarım Müdürü Engin Maraşlı,Karadere İlkokulu Müdürü Dudu Fatma Erbil, hayırsever Ahmet Haznedar, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından kütüphaneyi inceleyen Kaymakam Büyüker ve Başkan Otgöz, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Abdullah Bulut ve okul müdürü Erbil’den bilgi aldı. Yeni kütüphanelerine kavuşan öğrencilerin oldukça mutlu olduğu gözlenen açılışta Başkan Otgöz, öğrencilerle sohbet etti. Öğrencilere bol bol kitap okumalarını tavsiye eden Başkan Otgöz; “Bilgiye ulaşma yolculuğunda kütüphaneler birer hazinedir. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte bilgiye ulaşmak kolaylaşmış olsa da kütüphanelerin bizlere sunduğu olanaklar daha değerlidir. Öğrencilerin kütüphanelerde yaptığı araştırmalar, bilgiye ulaşma evresinde gösterdiği çabalar onların hayal gücüne ve başarma arzusuna da hiç kuşkusuz katkı sağlıyordur. “Kütüphanesiz Okul Kalmayacak” projesi kapsamında Karadere İlkokulu’nda açılan kütüphanemiz hayırlı olur inşallah. Okul yönetimine ve hayırsever Ahmet Haznedar Bey’e de gösterdikleri çabalardan dolayı teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

104 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle