Hoşgeldiniz  
..................................................... ................................................

Kadın Efeler Festivale Renk Kattı

Erkan Ilik | 28 Mart 2022 | Genel, Güncel A- A+

Fethiye’de kadınlardan kurulu ‘Dağların Sultanları Kadın Efeler Halk Oyunları Ekibi’ Göcek Ot Yemekleri Festivali’ne renk kattı. Festival boyunca birbirinden güzel halk oyunları gösterisi sergileyen Kadın Efeler, sık sık alkışlandı. Kadın Efeler Grup Lideri Mihriban Arslan, “Festivale renk kattığımıza inanıyoruz. Yöremizin tanıtımı için göreve her zaman hazırız” ifadelerinde bulundu.

Fethiye’nin Göcek Mahallesi’nde bu yıl 4.’sü düzenlenen Göcek Kültür ve Turizm Derneği’nin organize ettiği Göcek Ot Yemekleri Festivali’nde kadınlardan kurulu Dağların Sultanları Kadın Efeler Halk Oyunları Ekibi muhteşem Zeybek gösterisiyle festivale renk kattı. Yörenin otları ile otlardan yapılan yemeklerin tanıtıldığı Festivalde 9 kişilik Kadın Halk Oyunları Ekibi, Zeybek oyunları ile alkış alırken, festivale katılanlar da Kadın Efelerin oyunlarını cep telefonlarıyla görüntüledi. Geleneksel hale getirilen ancak pandemi nedeniyle son 2 yıldır yapılamayan festivalin amacına ulaştığını belirten Göcek Kültür ve Turizm Derneği Başkan Yardımcısı Onur Ogan; “Yöresel ot ve yemeklerimizin gelecek kuşaklara aktarılabilmesi için 2 yıl aradan sonra bu yıl 4.’sünü yaptığımız festivalde Kadın Efelerin gösterisi de halkımız tarafından ilgi ile izlendi. Festivali her yıl gerçekleştirmeye devam edeceğiz” dedi.

Kadın Efeler Grup Lideri Mihriban Arslan, “Festivale renk kattığımıza inanıyoruz. Yöremizin tanıtımı için göreve her zaman hazırız. Dağların Sultanları Kadın Efeler Grubu olarak Göcek’te 2 yıllık pandemi dönemi sonrası halkımıza moral verebildiysek bizlere ne mutlu” ifadelerini kullandı.

37 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle